Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Złodzieje w rękach policji

Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwie osoby, które dokonywały kradzieży w sklepach na terenie Piotrkowa. 48-latka oraz 18-latek usłyszeli już zarzuty kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w jednym z marketów na terenie miasta doszło do kradzieży 5 opakowań kawy. Funkcjonariusze, którzy pojechali na miejsce ustalili, że 48-letnia piotrkowianka tego dnia dokonała kradzieży o wartości ponad 130 złotych. Okazało się również, że to nie pierwszy raz kiedy amatorka cudzego mienia wynosiła artykuły nie płacąc za nie. – Policjanci ustalili, że kradzieży dokonywała też wcześniej. Wówczas wyniosła ze sklepu 3 butelki alkoholu, a 30 lipca 2022 roku dokonała kradzieży 4 butelek alkoholu. Kobieta łącznie ukradła towar za ponad 600 złotych. W związku z tym, została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Usłyszała już zarzuty kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności – informuje rzeczniczka piotrkowskiej policji.

Dzień później, piotrkowscy wywiadowcy na podstawie monitoringu ustalali dane sprawcy kradzieży, które miały miejsce od 18 lipca do 4 sierpnia 2022 roku w jednej z drogerii w galerii handlowej. – Jak wynikało ze zgłoszenia, młody mężczyzna cztery razy dokonywał kradzieży perfum i kosmetyków. Za czwartym razem został zauważony przez pracowników. Kiedy zareagowali na zachowanie mężczyzny, ten odrzucił towar i uciekł ze sklepu. Łącznie sprawca dokonał kradzieży artykułów za prawie 4300 złotych. Policjanci na podstawie monitoringu szybko wytypowali sprawcę. Ustalili również, gdzie może przebywać. 18-latek był bardzo zaskoczony wizytą funkcjonariuszy. – relacjonuje st. asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Usłyszał już zarzut kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym jego losie wkrótce zadecyduje sąd.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!