CzarnocinWydarzenia

Zespół Śląsk koncertował w Czarnocinie

To niewątpliwie kulturalne wydarzenie roku w gminie Czarnocin. Koncert zespołu „Śląsk” przyciągnął tłumy melomanów. Miejsca w czarnocińskim kościele zajęte były do ostatniego, a kolejna grupa na zewnątrz świątyni słuchała utworów wykonywanych przez jeden z najlepszych zespołów ludowych w Polsce.

Koncert odbył się w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, dlatego zespół „Śląsk” wystąpił z programem „Pieśń o Ojczyźnie”. – Doskonały koncert, miałam ciarki na całym ciele słuchając tej muzyki – mówiła pani Barbara. – Śląsk, ostatnio na żywo widziałem jako młody chłopak, świetnie jest ich znowu zobaczyć. Pełen profesjonalizm. Po prostu słów brakuje, żeby opowiedzieć, jak bardzo zadowolony jestem, że dałem się namówić mojej żonie, żeby tu przyjść – mówił nie przestając się uśmiechać pan Marian. – Bardzo się cieszę, że aż tyle osób przyszło do kościoła w Czarnocinie, by posłuchać tak wspaniałej muzyki w profesjonalnym wykonaniu. To prawdziwa duchowa uczta. Cieszy też fakt, że koncert był współfinansowany z Budżetu Województwa Łódzkiego, a także to, że proboszcz tutejszej parafii dostrzega potrzebę organizacji podobnych wydarzeń – powiedział po koncercie Piotr Wojtysiak, wicestarosta piotrkowski.

– Proboszcz parafii w Czarnocinie ksiądz Bogdan Jeleń oraz współorganizator Marcin Strumiłło, postarali się by koncert miał charakter patriotyczny – obchodzimy bowiem Jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Pieśni w wykonaniu artystów były niezwykle wzruszające, a koncert zakończył się owacją na stojąco. Cieszę się, że jako samorząd województwa mogliśmy dofinansować to wyjątkowe widowisko – powiedział w rozmowie z nami Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x