GminyKulturaWażne wiadomościWydarzenia

Zespół Ludowy Ziemi Piotrkowskiej Piotrkowianie nagrodzony w Brzegu

III miejsce na ogólnopolskim festiwalu „Brzeg folklorem malowany” zdobył Zespół Ludowy Ziemi Piotrkowskiej Piotrkowianie, który odbywał się w miniony weekend w Brzegu, w województwie opolskim. Podczas festiwalu zaprezentowało się 18 zespołów z całej Polski.

– Po wstępnych eliminacjach on-line, udało nam się zakwalifikować do finału ogólnopolskiego festiwalu „Brzeg folklorem malowany”, którego patronem artystycznym był Zespół Pieśni i Tańca Mazowsze. Finał odbył się dzisiaj w pięknym amfiteatrze w Brzegu, a my zajęliśmy w nim III miejsce! – napisali na swoim profili na Facebooku. – Rozpiera nas radość i duma, ponieważ poziom festiwalu był wysoki, a konkurencja mocna. Dziękujemy naszym instruktorom, Grażynie i Danielowi Baranowskim – bez Was nie byłoby nas – czytamy.

Nagrodę Grand Prix, z rąk burmistrza Brzegu otrzymał zespół Cybinka Grodzisk. Pierwsze miejsce zajął zespół wokalno-instrumentalny Zawierucha, drugie miejsce zespół Ziemia Słupiecka, a trzecie zespół Ziemi Piotrkowskiej Piotrkowianie. Wyróżnienie otrzymał zespół Ligockie Wrzosy.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!