GminyRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Zderzyła się z pociągiem i uciekła z miejsca zdarzenia

Policja poszukuje kierowcy toyoty (prawdopodobnie kobiety), która w czwartek wieczorem zderzyła się z pociągiem osobowym na przejeździe kolejowym w Longinówce w gminie Rozprza. Po kraksie, kierowca osobówki odjechał w nieznanym kierunku.

Do zdarzenia doszło około godziny 19:00. Pociąg Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej jechał z Łodzi do Radomska. Na przejeździe kolejowym w Longinówce, doszło do niegroźnego otarcia obu pojazdów. Skład ma lekkie rysy na lakierze, niestety nie wiadomo w jakim stanie jest osobówka, bo kierująca – prawdopodobnie kobieta – odjechała z miejsca zdarzenia.

– Kierowca wjechał na przejazd pomimo włączonej sygnalizacji świetlno-dźwiękowej, która informuje o zbliżającym się pociągu i nakazuje bezwzględne zatrzymanie się przed przejazdem. Po zdarzeniu, kierowca zbiegł pojazdem z miejsca zdarzenia. Podróżnym ani załodze pociągu nic się nie stało. Pasażerowie z pociągu biorącego udział w zdarzeniu zostali zabrani innym składem. Ruch pociągów prowadzony był po jednym torze. Zmiany w kursowaniu pociągów sięgały około 10 minut. Informacje o zmianach w kursowaniu pociągów podawane były na stacjach i przystankach oraz w pociągach. O godzinie 21:30 zakończono czynności na miejscu i przywrócona została rozkładowa organizacja ruchu pociągów – informuje Magdalena Janus z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

Pociągiem podróżowało ponad 40 pasażerów. Nikomu nic się nie stało. Maszynista składu był trzeźwy Policjanci poszukują kierowcy osobówki.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!