Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Zderzenie samolotów na lotnisku w Piotrkowie – ZDJĘCIA

Mały samolot z jedną osobą na pokładzie kołuje do progu pasa, w tym samym czasie do lotniska zbliża się kolejna awionetka z dwiema osobami na pokładzie, która z powodu awarii silnika i niskiej wysokości, musi wykonać awaryjne lądowanie. Samolot nie zdołał dolecieć do pasa i uderza w kołujący drugi statek powietrzny. Oba samoloty z osobami na pokładzie ulegają uszkodzeniu, a znajdujący się w nich piloci odnieśli różnego typu obrażenia – to scenariusz dzisiejszych ćwiczeń, które odbywały się na lotnisku w Piotrkowie.

Sytuację obserwował dyrektor AZP, który podjął decyzję o natychmiastowym powiadomieniu służb ratunkowych. Następnie do przyjazdu służb zajmuje stanowisko koordynatora działań, jak również zgłasza informację o zamknięciu lotniska do biura NOTAM. Służby po przyjeździe na lotnisko zastały sytuację, w której kilka metrów za drogą kołowania samolot tkwił w boku drugiego samolotu, obie konstrukcje były poważnie uszkodzone, z samolotu wydobywał się dym. Na obu pokładach znajdowali się poszkodowani.

– Na wypadek lotniczy musimy być zawsze przygotowani. Takie ćwiczenia organizujemy raz na dwa lata i udział w nich biorą wszystkie służby ratunkowe, czyli straż pożarna, pogotowie ratunkowe i policja. Koordynujemy te działania, aby być w przyszłości przygotowani na tego typu zdarzenia, które niestety w lotnictwie mają miejsce. Dzisiaj służby spisały się na piątkę, wszystkie sprawnie pojawiły się na miejscu i została udzielona pomoc trzem poszkodowanym, którzy zostali zabrani do szpitala. Mamy nadzieję, że do takich zdarzeń nie będzie dochodziło – mówi Marcin Pampuch, dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: