Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Zbierają miód na dachu galerii Focus Mall

To było pierwsze w tym roku miodobranie w galerii Focus Mall w Piotrkowie. Ile miodu pobrano tym razem? Dowiemy się za kilka dni. Wiemy natomiast, ile miodu zebrano do tej pory.

Od 2019 roku na dachu galerii mieszka 5 rodzin pszczelich. Może to być nawet 300 tysięcy owadów. Przez lata, te pożyteczne stworzenia wytworzyły blisko 240 litrów miodu. W miniony weekend pszczelarze kolejny raz zajrzeli do „focusowych” uli.

– Pasieka działa od 2019 roku. Jest posadowiona na dachu, którego 10 tysięcy metrów kwadratowych pokrytych jest rozchodnikami. Myślę, że pszczoły dobrze się tu czują i korzystają z roślin na dachu, bowiem jeszcze żaden nasz miód nie był tylko jednego gatunku. Na przykład tylko lipowy czy rzepakowy. Zazwyczaj te późniejsze miody, były z domieszką rozchodnika, więc rośliny które tutaj rosną, na pewno są bardzo dobrym pożytkiem dla naszych pszczół – mówi Olga Wiernicka.

– Pszczoły tutaj mają się dobrze. Są tu dla nich dobre warunki. Baliśmy się, że będzie im za głośno od samochodów które wjeżdżają i wyjeżdżają z parkingu. Okazało się jednak, że samochodów za bardzo nie słychać. Warto także dodać, że miód zbierany z pasieki na dachu galerii w Piotrkowie, jest bardzo dobrej jakości – mówi Piotr Robaszek z Rejonowego Koła Pszczelarskiego w Piotrkowie

Coraz więcej galerii handlowych i instytucji zakłada własne pasieki. W Piotrkowie istnieją dwa takie miejsca. Pierwsze to ta z dachu galerii, kolejna – miejska, ustawiona jest między drzewami na terenie ujęcia wody przy ulicy Żwirki.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!