GrabicaWażne wiadomościWydarzenia

Zawody strażackie w Szydłowie

Boisko sportowe w Szydłowie stało się areną zaciętej rywalizacji strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.

– Jest to ważne wydarzenie w kalendarzu imprez odbywających się na terenie gminy Grabica, ponieważ popularyzuje zagadnienia związane z ochroną przeciwpożarową oraz sprawdza stan wyszkolenia i umiejętności jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Do turnieju, rozgrywanego pod czujnym okiem sędziów stanęło 16 jednostek OSP z terenu gminy Grabica. – mówi wójt Krzysztof Kuliński.

Zawody rozpoczęły się musztrą, następnie rozegrano tzw. bojówkę strażacką. Po długich zmaganiach druhowie z niecierpliwością wyczekiwali odczytania wyników. I tak, wśród seniorów niekwestionowanym liderem zawodów okazała się: OSP z Majkowa Średniego, drugie miejsce zajęli druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzozie, z kolei trzecie drużyna OSP z Kamocina.

Wśród Młodzieżowych drużyn chłopięcych prym wiedli druhowie z OSP Boryszów, drugie miejsce zajęła jednostka OSP z Krzepczowa, natomiast wśród młodzieżowych drużyn dziewczęcych, na podium stanęła drużyna z OSP Boryszowa, a drugie zajęły dziewczęta z OSP Krzepczów. – Niewątpliwą atrakcją zawodów był udział żeńskich drużyn pożarniczych. Panie pokazały, że zaangażowaniem, determinacją i wysokim poziomem wyszkolenia nie odbiegają od drużyn męskich. – dodaje wójt Kuliński. W tym przypadku pierwsze miejsce zajęły panie z OSP Ostrów, drugie z OSP Krzepczów.

Najlepsze drużyny w klasyfikacji ogólnej otrzymały puchary, dyplomy i nagrody ufundowane przez wójta Krzysztofa Kulińskiego. Druhny i druhowie pokazali prawdziwego ducha rywalizacji.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!