SportWola Krzysztoporska

Zawody jeździeckie w Jeżowie

W miniony weekend na terenie Stajni QANDO w Jeżowie (gm. Wola Krzysztoporska) odbywały się I Regionalne Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi. Była to pierwsza impreza tego typu zorganizowana w tym miejscu, jak i przez aktualnych właścicieli stajni – Anety i Adama Szulc z Rozprzy.

W zawodach wzięło udział 18 zaprzęgów, które rywalizowały w czterech Klasach: L1, L2, a także N1 i N2. W sobotę zawodnicy zmagali się z próbą ujeżdżenia oraz próbą zręczności. W niedzielę zawodnicy przystąpili do próby terenowej powszechnie znaną jako Maraton. Po dwóch dniach ciężkich zmagań, w klasyfikacji końcowej zwycięzcą Klasy L1 został Jan Godek z koniem King, drugie miejsce zajął Dariusz Owsiany z koniem Amaro, a na trzeciej pozycji uplasowała się Weronika Kwiatek z koniem Roncewal.

W Klasie L2 najwyższe podium zdobył Bartosz Adamczak z końmi Alice/Largo tuż za nim znalazł się Jarosław Suwalski z końmi Rubin/Arnold.

W Klasie N1 pierwsze miejsce dla Weroniki Kwiatek z koniem Karaoke, drugie miejsce Małgorzata Skupień z koniem Hando.

W Klasie N2 miejsce pierwsze i drugie zdobyli zawodnicy Gospodarzy: Hubert Kozłowski konie Kuba/Michel, oraz Jacek Kozłowski konie Ławrow/Akcent, brąz dla Krzysztofa Maciaka konie Alwar/Ergon.

Wśród kibiców byli między innymi przewodniczący Rady Powiatu Piotrkowskiego – Bernard Matyszewski oraz wójt gminy Rozprza – Janusz Jędrzejczyk.