GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Zawody jeździeckie już w ten weekend

W najbliższy weekend (11-13.08) w Stadzie Ogierów w Bogusławicach odbędą się Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zaprzęgami Parokonnym Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Powożeniu Zawody Krajowe i Towarzyskie w Powożeniu Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Jeździeckie Napoleońska Zagroda.

W czwartek (10.08) zawodnicy zostaną zapoznani z planem obiektu. W piątek odbędą się konkursy ujeżdżenia a w sobotę maraton. W niedzielę zawodnicy będą zmagać się w konkursie zręczności powożenia, następnie nastąpi ceremonia dekoracji uczestników.

– Celem zawodów jest sprawdzenie umiejętności jeźdźców w zmaganiach z najlepszymi i uznawanymi na świecie zawodnikami. Zdobywanie wiedzy i umiejętności młodych jeźdźców, wymiana doświadczeń kunsztu w uprawnianiu sportu jeździeckiego – mówi Jacek Ostrowski, prezes stadniny. – Dodatkową niedzielną atrakcją będzie możliwość przejazdu bryczką po terenie Stada, zwiedzanie obiektu wraz z przewodnikiem, zjeżdżalnia i zamek dmuchany, oprowadzanie na kucyku dla najmłodszych – dodaje.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak oraz burmistrz Wolborza Andrzej Jaros. Patronem medialnym wydarzenia jest Piotrkowski24.

Szczegółowe informacje www.stadoboguslawice.com.pl

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!