Piotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzeniaZapasy

Zawodnik piotrkowskiego AKS-u najlepszy w Europie!

Stanisław Fussy – zawodnik ASK Piotrków wywalczył złoty medal mistrzostw Europy U-17 w kategorii 80 kg. W finale turnieju w Tiranie pokonał przez przewagę techniczną Węgra Szabolcsa Istvana Szinayego 11:3.

Wcześniej, na drodze do wielkiego finału, wygrał kolejno z Chorwatem Marinem Zovko, występującym pod neutralną flagą Ramazanem Nekhai oraz Ormianinem Erikiem Ter Matewosjanem.

Stanisław Fussy w tym roku prezentuje świetną formę – wywalczył złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, a także triumfował w turnieju o Puchar Polski kadetów. Pod koniec maja zwyciężył w międzynarodowym turnieju w chorwackim Poreču.

To jedno z największych osiągnięć młodych zapaśników AKS w historii klubu – GRATULUJEMY!