Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Zapisz się na V Nocny Półmaraton

Trwają zapisy na jubileuszowy – V Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur. W tym roku uliczny bieg odbędzie się 21 czerwca.

Podobnie jak w ubiegłym roku organizatorzy przygotowali dwa dystanse: klasyczny półmaraton oraz ćwierćpółmaraton.
– Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem lub w swoim planie biegowym mają krótszy start przygotowaliśmy dystans około pięciu kilometrów – opowiada Leszek Heinzel, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji dodając, że w tym przypadku zawodnicy będą mieli do pokonania jedną pętlę.

Trasa wytyczona została podobnie jak w poprzednich latach i powiedzie przez centrum miasta oraz zabytkowe uliczki Starówki. Zawodnicy przebiegną m.in. przez Al. Kopernika i Piłsudskiego, ul. Słowackiego, POW, Sienkiewicza i Jerozolimską, a także Rynek Trybunalski.
Biegacze ulice miasta po raz kolejny będą pokonywać wieczorem. Bieg wystartuje o godz. 21:00. – Półmaraton liczbą swoich uczestników co roku nawiązuje do urodzin miasta, dlatego w tym roku na bieg może się zapisać 802 uczestników. Z kolei w przypadku krótszego dystansu limit zawodników wynosi 150 osób – dodaje dyrektor Heinzel zaznaczając, że w tym roku bieg cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. – Start w półmaratonie poprzez wpłatę wpisowego potwierdziło już ponad 700 osób – podkreśla dyrekor Heinzel.

Zapisy na półmaraton wystartowały 1 stycznia i prowadzone są TUTAJ.

Zapraszamy także na oficjalną stronę internetową biegu www.polmaratonpiotrkowski.pl. Tutaj biegacze znajdą także szczegółowe informacje dotyczące m.in. trasy oraz przygotowań do półmaratonu. Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji imprezy można zobaczyć TUTAJ.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x