SportWażne wiadomościWydarzeniaZapasy

Zapaśnicy AKS powołani na mistrzostwa Europy!

Zawodnicy Atletycznego Klubu Sportowego Mateusz Dawid i Filip Loch otrzymali nominacje do reprezentacji Polski na mistrzostwa Europy U-17 i U-20. To kolejny bardzo ważny etap na ich zapaśniczej drodze.

Mateusz Dawid i Filip Loch należą do krajowej czołówki w swoich kategoriach wiekowych i regularnie robią znaczące postępy. Mateusz stanął na podium we wszystkich tegorocznych zawodach, w których brał udział. Wywalczył m.in. złoto i brąz Pucharu Polski kadetów, a także brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w wadze 71 kg. Z kolei Filip w kwietniowym debiucie na mistrzostwach Polski juniorów od razu wywalczył srebro w kategorii 77 kg, a niedawno zajął drugie miejsce podczas międzynarodowego turnieju w Bukareszcie. Świetna forma nie uszła uwadze trenerów kadr narodowych i obaj od początku roku regularnie uczestniczą w obozach reprezentacji Polski. Solidna praca na zgrupowaniach oraz wyniki na turniejach sprawiły, że dostali powołanie na mistrzostwa Europy.

– Jesteśmy bardzo dumni z naszych chłopaków i bardzo się cieszymy, że ich ogromna praca, wysiłek trenerów i wsparcie całego klubu dają takie efekty. Mateusz i Filip są świetnymi przykładami na to, ile znaczy regularność, pasja i konsekwencja. Mimo młodego wieku są już bardzo dojrzali sportowo i świadomi tego, po co trenują. Tego nie udałoby się osiągnąć bez profesjonalizmu naszych szkoleniowców i wsparcia ich bliskich – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego.

Mateusz Dawid wystartuje w mistrzostwach Europy U-17, które odbędą się w Bukareszcie w dniach 13-19 czerwca. Natomiast Filip Loch będzie reprezentował Polskę w mistrzostwach Europy U-20, zaplanowanych w Rzymie na okres 27 czerwca – 3 lipca.