Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Zakończył się proces pracownicy sądu, która ukradła ponad 1,4 mln zł. Wyrok jeszcze w lipcu?

Zakończył się proces pracownicy tomaszowskiego sądu – Barbary P.-W., oskarżonej o przywłaszczenie ponad 1,4 mln złotych. Sprawa toczyła się w Piotrkowie, ze względu na szkody znacznych rozmiarów.

Sposób działania oskarżonej był nieskomplikowany i niezwykle skuteczny, bo trwał aż 8 lat. Kobieta przerabiała i podrabiała orzeczenia sądowe, a następnie wystawiała polecenia przelewów, jako zwrotów kosztów dla pełnomocników stron. Pieniądze trafiały na konta bankowe członków jej rodziny. Za każdym razem były to kwoty kilkusetzłotowe, co miało nie wzbudzać podejrzeń.

Rodzaj i charakter naruszonych dóbr prawnych oraz sposób i okoliczności popełnienia czynu, w szczególności długi okres przestępczej aktywności, działanie w sposób zaplanowany. Można wręcz powiedzieć, że wyrachowany, z zamiarem, który nie wynikał z impulsu, ale miał charakter trwały i przemyślany. Co bowiem kierowało oskarżoną? Otóż odpowiedź może być tylko jedna. Chciwość i żądza zysku tak silna, że podczas wykonywania zwykłych, codziennych obowiązków służbowych z premedytacją i bez żadnych skrupułów przerabiała orzeczenia sądowe, które później przedkładała do podpisu przewodniczącemu wydziału – mówił podczas mowy końcowej prokurator Waldemar Pasik, który wnioskował dla oskarżonej o karę 8 lat więzienia, oraz zwrot przywłaszczonej sumy.

Oskarżona przyznała się do winy już na etapie postępowania przygotowawczego, złożyła bardzo obszerne wyjaśnienia. Opisała, w jaki sposób doszło do popełnienia tego czynu, przebieg całości – mówiła obrońca oskarżonej, mec. Anna Jankowska.

Oprócz Barbary P.-W., w tej sprawie oskarżonymi są także członkowie jej rodziny – mąż oraz synowie i synowa. Oni jednak odpowiadali z wolnej stopy. Prokurator za pomocnictwo, wnioskował dla każdej z tych osób karę roku pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem na 3 lata, a także zwrot części wyłudzonych pieniędzy. Wyrok zapadnie prawdopodobnie jeszcze w lipcu.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!