Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Zakończył się proces Kamila Durczoka. Wyrok poznamy 30 marca

Zaledwie po dwóch posiedzeniach zakończył się proces znanego dziennikarza który ponad półtora roku temu pod wpływem alkoholu spowodował kolizję na przebudowywanym odcinku autostrady A1. Kamila Durczoka nie było dziś w sądzie.

Śledztwo w sprawie Kamila Durczoka trwało ponad rok. W tym czasie przesłuchano kilku świadków i zgromadzono opinie biegłych z zakresu transportu i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dziś, po dwóch posiedzeniach sędzia zakończyła przewód sądowy.

W mowie końcowej obrońca Durczoka mec. Łukasz Isenko podważał opierając się opinią biegłych zarzut prokuratury dotyczący zagrożenia powstania katastrofy w ruchu lądowym. – Katastrofa, jak sama nazwa wskazuje, to jest coś więcej niż zagrożenie wypadkiem. Myślę, że wszyscy na tej sali jesteśmy sobie w stanie wyobrazić to, że katastrofa to coś więcej. To jakieś zdarzenie, których rozmiary wykraczają poza zdarzenia drogowe związane np. z kolizją dwóch pojazdów – mówił obrońca dziennikarza. Mecenas Isenko nie podważał natomiast tego, że jego klient poruszał się w stanie nietrzeźwości. Wnosił o karę wolnościową, w postaci ograniczenia wolności, prac społecznych lub jej warunkowe zawieszenie.

Z kolei prokurator Anna Mosur wniosła o uznanie Durczoka winnym i zażądała 2,5 roku pozbawienia wolności, 7 lat zakazu prowadzenia pojazdów i przekazaniu 50 tysięcy złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wyrok w tej sprawie ma być ogłoszony 30 marca.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!