Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Zakończenie prac na Krakowskim Przedmieściu

Zakończył się remont ulicy Krakowskie Przedmieście, na odcinku od gazowni w kierunku granic miasta (do ulicy Eryka). Inwestycja objęła wzmocnienie konstrukcji drogi, wylanie asfaltu oraz utwardzenie poboczy.

– Prace rozpoczęliśmy od zdarcia starej nawierzchni jezdni. Następnie w konstrukcję drogi zatopiono siatkę wzmacniającą, na którą wylano warstwę wyrównawczą asfaltu. Całość pokryła warstwa ścieralna masy bitumicznej. Następnie utwardziliśmy pobocza oraz uzupełniliśmy oznakowanie pionowe i poziome – opisują pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. 

Przypominamy, że wybór ulicy Krakowskie Przedmieście nie był przypadkowy. Wprost wiąże się z modernizacją ulic Rakowskiej. Zeszłoroczna przebudowa tej drogi wykonana w oparciu o pozyskane dofinansowanie z Rezerwy Subwencji Ogólnej Ministerstwa Infrastruktury. Przetarg przyniósł oszczędności. Inwestycja kosztowała dużo mniej niż pierwotnie zakładano. Zgodnie z wytycznymi niewykorzystane dofinansowanie oraz pozostała część wkładu własnego muszą być przeznaczone na wymianę nawierzchni ulic biegnących w śladzie dróg krajowych i wydane w 2021 roku. Dlatego do remontu wytypowaliśmy – będące częściami dróg krajowych Krakowskie Przedmieście oraz ulicę Sulejowską (od ronda Bugaj do granic miasta). – informuje magistrat.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrkowianin
Piotrkowianin
15 listopada, 2021 13:15

Pytanie za 100 punktów:

Nowa nawierzchnia kończy się ok. 700 metrów od granicy miasta. I wg dokumentacji miała być na odcinku 1500 m, a położyli jedynie 1000. Ciekawe dlaczego?
Wycinki z dokumentacji:
https://www.skyscrapercity.com/attachments/dk91-projekt-0000-jpg.2139487/
https://www.skyscrapercity.com/attachments/dk91-projekt-1100-jpg.2139527/
https://www.skyscrapercity.com/attachments/dk91-projekt-1500-jpg.2139555/

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!