Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Zagraj w ”Legendy Piotrkowa”

„Legendy Piotrkowa” – to gra przeglądarkowa, która w niecodzienny sposób przybliża historię naszego miasta. Zagrać można na stronie Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Jak informuje magistrat, gra przeglądarkowa typu HOPA (hidden object puzzle adventure) to najnowsza propozycja ukazująca historię Piotrkowa Trybunalskiego, którą przygotowała dla łowców przygód Miejska Biblioteka Publiczna. „Legendy Piotrkowa” to oferta dla tych wszystkich, którzy chcą w niecodzienny sposób poznać dzieje i tajemnice trybunalskiego grodu.

Dzięki odnajdowaniu przedmiotów, rozwiązywaniu zagadek, układaniu puzzli gracz przemieszcza się po mieście od momentu jego powstania, poznając po drodze legendy i sekrety z nim związane. Celem gry jest odkrycie historii Piotrkowa Trybunalskiego przy wykorzystaniu interaktywnego narzędzia. To także kolejna forma promocji naszego miasta.

Dostęp do gry jest w pełni bezpłatny i nie wymaga logowania. Wystarczy wejść na stronę biblioteki: www.biblioteka.piotrkow.pl i po kliknięciu na baner „Legendy Piotrkowa” można rozpocząć przygodę z grodem trybunalskim.

Gra została stworzona przez łódzką firmę GroMar i powstała dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci na realizację zadania „Piotrkowskie legendy w sieci”.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!