Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim. Strażacy czekają na Twój głos!

Jeszcze tylko przez kilka dni (do niedzieli 15.09) można oddawać głosy w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Piotrkowski magistrat opublikował listę projektów z największą liczba głosów. Wśród nich nie ma niestety projektu strażaków, a liczą oni na każdy wasz głos.

Przypomnijmy, że strażacy chcą zakupić lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy. Pojazd zostanie wykorzystany do realizacji działań operacyjnych i prewencyjnych prowadzonych przez Funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. Będzie brał udział w gaszeniu pożarów i usuwaniu skutków miejscowych zagrożeń na terenie m. Piotrkowa Trybunalskiego, a gdy zajdzie konieczność również poza terenem miasta. Samochód będzie wykorzystany do prowadzenia kampanii informacyjnych mających wpływ na poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców m. Piotrkowa Trybunalskiego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

Samochód będzie wykorzystywany do realizacji zadań wynikających m.in. z prowadzonych akcji prewencyjnych takich, jak: „Bezpieczne Miasto”, „Wyciągamy Dzieci z Bramy”, „Kręci mnie bezpieczeństwo”, „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

– Celem projektu jest zakup dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego z napędem terenowym, wyposażonego w sprzęt łączności, przetwornicę prądu, bagażnik dachowy na składany maszt, agregat do zasilania sprzętu elektronicznego, sprzęt ratowniczy, w tym: zestaw do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, defibrylator zautomatyzowany, sprzęt do detekcji skażeń, przenośny akumulatorowy zestaw oświetleniowy – wymienia mł. bryg. Jakub Rytych, Komendant Miejski PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

– Samochód będzie wykorzystany do poprawy stanu bezpieczeństwa mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. Będzie dysponowany do walki z pożarami oraz do usuwania skutków miejscowych zagrożeń, klęsk żywiołowych i innych działań operacyjnych. Przyczyni się to do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz ochrony środowiska. Zostanie wykorzystany również do udziału w licznych kampaniach ukierunkowanych na podniesienie poziomu bezpieczeństwa Mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego – dodają mł. bryg. Piotr Kaźmierczak i kpt. Tomasz Pągowski z KM PSP w Piotrkowie.

Projekt piotrkowskich strażaków znajduje się na liście ogólnomiejskiej – pozycja 40.

Na oddanie głosu mieszkańcy mają czas do 15 września. Głosować może każda osoba zameldowana w Piotrkowie Trybunalskim. Głosy oddajemy za pośrednictwem strony www.piotrkowianiedecyduja.pl.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
asdadasd
asdadasd
10 września, 2019 14:11

Ja tam oddałem głos na trasę dookoła Bugaja i każdemu to proponuję. Edukować dzieci to mają rodzice.

Florek
Florek
Reply to  asdadasd
10 września, 2019 16:42

Ty swoje dzieci zbyt wiele nie nauczysz, więc lepiej niech to robią strażacy

Powiązane artykuły

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!