Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim. Strażacy czekają na Twój głos!

Views: 288

Jeszcze tylko przez kilka dni (do niedzieli 15.09) można oddawać głosy w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Piotrkowski magistrat opublikował listę projektów z największą liczba głosów. Wśród nich nie ma niestety projektu strażaków, a liczą oni na każdy wasz głos.

Przypomnijmy, że strażacy chcą zakupić lekki samochód rozpoznawczo-ratowniczy. Pojazd zostanie wykorzystany do realizacji działań operacyjnych i prewencyjnych prowadzonych przez Funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. Będzie brał udział w gaszeniu pożarów i usuwaniu skutków miejscowych zagrożeń na terenie m. Piotrkowa Trybunalskiego, a gdy zajdzie konieczność również poza terenem miasta. Samochód będzie wykorzystany do prowadzenia kampanii informacyjnych mających wpływ na poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców m. Piotrkowa Trybunalskiego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży.

Samochód będzie wykorzystywany do realizacji zadań wynikających m.in. z prowadzonych akcji prewencyjnych takich, jak: „Bezpieczne Miasto”, „Wyciągamy Dzieci z Bramy”, „Kręci mnie bezpieczeństwo”, „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

– Celem projektu jest zakup dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim lekkiego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego z napędem terenowym, wyposażonego w sprzęt łączności, przetwornicę prądu, bagażnik dachowy na składany maszt, agregat do zasilania sprzętu elektronicznego, sprzęt ratowniczy, w tym: zestaw do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy, defibrylator zautomatyzowany, sprzęt do detekcji skażeń, przenośny akumulatorowy zestaw oświetleniowy – wymienia mł. bryg. Jakub Rytych, Komendant Miejski PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

– Samochód będzie wykorzystany do poprawy stanu bezpieczeństwa mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego. Będzie dysponowany do walki z pożarami oraz do usuwania skutków miejscowych zagrożeń, klęsk żywiołowych i innych działań operacyjnych. Przyczyni się to do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców oraz ochrony środowiska. Zostanie wykorzystany również do udziału w licznych kampaniach ukierunkowanych na podniesienie poziomu bezpieczeństwa Mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego – dodają mł. bryg. Piotr Kaźmierczak i kpt. Tomasz Pągowski z KM PSP w Piotrkowie.

Projekt piotrkowskich strażaków znajduje się na liście ogólnomiejskiej – pozycja 40.

Na oddanie głosu mieszkańcy mają czas do 15 września. Głosować może każda osoba zameldowana w Piotrkowie Trybunalskim. Głosy oddajemy za pośrednictwem strony www.piotrkowianiedecyduja.pl.

Komentarzy: 2

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *