reklama
Ważne wiadomościWydarzenia

Za posiadanie broni bez zezwolenia odpowie przed sądem

Policjanci sulejowskiego komisariatu zatrzymali 51-latka, który w swoim domu ukrywał broń na którą nie miał pozwolenia. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Przestępstwo to zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

20 kwietnia 2021 roku policjanci z Komisariatu Policji w Sulejowie otrzymali informację, że mieszkaniec powiatu ukrywa broń oraz amunicję bez wymaganego zezwolenia. -Funkcjonariusze od razu pojechali sprawdzić tę informację. Podczas przeszukania samochodu, należącego do 51-latka odnaleźli broń krótką. Po sprawdzeniu okazało się, że jest to gazowa wiatrówka. Mężczyzna oświadczył, że nie posiada innych jednostek broni. Policjanci nie dali się zwieść i już po chwili w domu 51-latka w walizce odnaleźli strzelbę oraz długą wiatrówkę. Po sprawdzeniu okazało się, że strzelba ma zastosowanie do celów sportowych oraz myśliwskich, a na jej posiadanie wymagane jest odpowiednie zezwolenie. Broń została zabezpieczona, a mężczyzna trafił do policyjnej celi. 21 kwietnia 2021 roku usłyszał zarzuty posiadania broni bez wymaganego zezwolenia – informuje asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Przestępstwo to zagrożone jest karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Wobec 51-latka prokurator zastosował dozór policyjny.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!