SulejówWażne wiadomościWydarzenia

Z Sulejowa do Opoczna na podwójnym gazie

Cztery miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok, trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz pięć tysięcy grzywny – to kara jaka otrzymał 28 letni obywatel Ukrainy, który trasę z Sulejowa do Opoczna pokonał mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nieodpowiedzialnego kierowcę w centrum Opoczna zatrzymali policjanci z Oddziałów Prewencji Policji w Łodzi, którzy ścigali 28 latka od Sulejowa.

Funkcjonariusze Kompanii I OPP w Łodzi, pełnili służbę w Sulejowie. Otrzymali informację, że w kierunku Opoczna porusza się samochód osobowy marki citroen, którego kierowca nie trzyma toru jazdy, zjeżdża na przeciwległy pas drogowy. Istniało podejrzenie, że albo kierowca  źle się poczuł albo  jest nietrzeźwy.

– Mundurowi po otrzymaniu zgłoszenia udali się w pościg za kierującym citroenem. Kiedy dojechali do Opoczna  o godzinie 11.25, na ulicy Piotrkowskiej zatrzymali wskazany w zgłoszeniu samochód.  Okazało się, że kierującym citroenem jest 28-letni obywatel Ukrainy – informuje asp.szt. Barbara Stępień z KPP w Opocznie. – Badanie stanu trzeźwości  28-latka, wskazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany, a samochód którym się poruszał został odholowany – dodaje rzeczniczka.

Sprawa  trafiła do opoczyńskiego sadu, którego decyzją, na 28-latka nałożono kary w postaci: czteromiesięcznego pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok, trzyletniego  zakazu prowadzenia pojazdów oraz grzywnę  w wysokości 5 tysięcy złotych.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!