GminyPiotrków TrybunalskiWydarzenia

Z marketu prosto na policyjny ”dołek”

Piotrkowscy policjanci zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzież artykułów spożywczych i chemicznych z dwóch marketów na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Wartość strat oszacowano na ponad tysiąc złotych. Policjanci odzyskali towar, a amatorzy cudzego mienia usłyszeli zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat więzienia.

W godzinach południowych 25 lutego 2020 roku piotrkowska jednostka policji dostała informację o kradzieżach w dwóch sklepach samoobsługowych na terenie miasta. Policjanci zajęli się sprawą i szybko ustalili samochód, którym odjechali podejrzewani o “darmowe zakupy”. Patrol z grabickiego komisariatu zauważył opisywany pojazd, który jechał drogą przez Majków. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli.

W środku siedziało 4 mężczyzn. Kierowca zaczął nerwowo się zachowywać od razu tłumacząc, że tylko zabrał trzech pasażerów z parkingu marketu. W bagażniku pojazdu policjanci znaleźli środki do prania, różnego rodzaju słodycze i napoje alkoholowe. Okazało się, że produkty te pochodziły z kradzieży. Czterech kompanów trafiło do policyjnej celi.

Funkcjonariusze z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego przeanalizowali dokładnie zebrany materiał dowodowy. Mężczyźni w wieku 28, 30, 34 i 37 lat usłyszeli zarzuty kradzieży. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalili też, że 28-latek był wcześniej karany za przestępstwa przeciwko mieniu. Działając w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy, musi liczyć się ze zwiększonym wymiarem kary.

Tagi

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close