KulturaNadchodzące wydarzeniaPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wystawa w AP: „Piotrkowskie dziedzictwo Michała Rawity-Witanowskiego”

W holu Archiwum Państwowego w Piotrkowie przy ulicy Jerozolimskiej, oglądać można wystawę dotyczącą Michała Rawity-Witanowskiego. W 1907 roku przeniósł się do Piotrkowa Trybunalskiego, kupując mieszczącą się w rynku aptekę. W 1908 roku założył piotrkowski oddział Polskiego Towarzystwa Krajoznawczego (PTK), któremu przewodniczył aż do 1939 roku. Założył piotrkowskie muzeum, powstałe jako Muzeum Krajoznawcze Ziemi Piotrkowskiej (1909), któremu przekazał swoje gromadzone przez wiele lat zbiory. Z jego inspiracji powstała także biblioteka miejska w Piotrkowie.

Wystawa pt. „Piotrkowskie dziedzictwo Michała Rawity-Witanowskiego”, to barwnie ilustrowana ekspozycja dotycząca piotrkowskiego okresu życia tytułowego bohatera, który w dziejach miasta zapisał się nie tylko jako farmaceuta, lecz przede wszystkim jako prężny działacz społeczny oraz badacz historii i kultury szeroko pojętego regionu piotrkowskiego. Materiały prezentowane na ekspozycji pochodzą ze spuścizny Michała Rawity-Witanowskiego przechowywanej w zasobie Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Do wystawy dołączony jest katalog, którego wersja elektroniczna poniżej dostępna jest nieodpłatnie do pobrania w pliku PDF.

Plik do pobrania:

3.7 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!