Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wystawa przed Akademią Piotrkowską ustawiona nielegalnie? ZDiUM wszczyna postepowanie administracyjne

Od 17 września na chodniku przed Akademią Piotrkowską ustawiona jest wystawa „Imperialne oblicze współczesnej Rosji. Państwo Putina”. Okazuje się, że organizatorzy zajęli chodnik nielegalnie, bowiem nie złożyli wniosku o zajęcia pasa drogowego do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. ZDiUM wszczął już w tej sprawie postępowanie administracyjne.

Wystawa dostępne jest dla zwiedzających od niedzieli 17 września. Na otwarcie ekspozycji zapraszał Klub „Gazety Polskiej” Piotrków Trybunalski. Okazuje się, że organizatorzy nie wystąpili do miasta z zapytaniem, czy mogą zająć chodnik przed uczelnią. Wysłaliśmy zapytanie w tej sprawie. W środę po południu otrzymaliśmy odpowiedź, w której czytamy:

W odpowiedzi na Pana pytanie, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że organizatorzy wystawy nie wystąpili z wnioskiem o wydanie zezwolenia na zajęcie pasa drogowego ulicy Juliusza Słowackiego (chodnik/parking przed budynkiem Akademii Piotrkowskiej).

Przedmiotowe zdjęcia na konstrukcjach wsporczych zostały umieszczone samowolnie. W związku z powyższym, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, kierując się obligatoryjnym nakazem wynikającym z ustawy o drogach publicznych, wszczął z urzędu postępowania w tej sprawie.

Wystawa ustawiona została z inicjatywy Klubu Gazety Polskiej Piotrków Trybunalski. Organizatorzy byli przekonani, że ekspozycja znajduje się na terenie Akademii Piotrkowskiej.

To jakieś niedopatrzenie, bowiem podczas ustalania miejsca postawienia wystawy z pracownikami uczelni było powiedziane, że to teren który należy do Akademii Piotrkowskiej. Dopiero po sprawdzeniu dokumentów okazało się, że ta część należy jednak do miasta – mówi w rozmowie z nami Beata Dróżdż, jedna z inicjatorek postawienia wystawy. – Po sprawdzeniu dokumentów, Fundacja Klubów Gazety Polskiej zwróciła się do prezydenta miasta z prośbą o wyrażenie zgody na nieodpłatne zajęcie pasa drogowego. Jednak jeśli trzeba będzie za to zapłacić, zrobimy to – dodała.

Plenerowa wystawa „Imperialne oblicze współczesnej Rosji. Państwo Putina” składa się z plansz przedstawiających obraz Rosji od upadku Związku Sowieckiego do czasów współczesnych. Autorem wystawy jest Adam Borowski, Wiceprzewodniczący Zarządu Fundacji Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

3.7 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: