KulturaNadchodzące wydarzenia

Wystawa malarstwa: Paulina Żuk „Obraz zjawisk”

Zapraszamy na wernisaż wystawy Pauliny Żuk pt. „Obraz zjawisk”. Wernisaż odbędzie się 25 czerwca 2021, o godzinie 19:00 w Ośrodku Działań Artystycznych przy ulicy Dąbrowskiego 5.

Cykl powidokowy to zestaw prac tworzonych od 2018 roku, w technice olejno-woskowej i olejnej na płótnie, z użyciem innych materiałów.

Forma powidoku zaistniała w tym cyklu jako główna wartość formalna. Otwarte wyeksponowane na świat zewnętrzny widzenie, skierowałam do wewnątrz. Powieka stała się ekranem wyświetlanych wewnętrznych obrazów. Wówczas odczuwane przeze mnie formy powidoku zaistniały na gruncie nierozłącznej fizjologii ciała, pamięci, doświadczenia i emocji. Obecne w obrazach formy mają swoje źródło w osobistych projekcjach widzenia pod powiekowego. Każdy obraz składający się na cykl powidokowy reprezentuje odrębne wydarzenie doświadczenia powidoku i konstrukcji jego formy w obrazie.

Próba powtórzenia odczuwanego spektaklu form w obrazie, może zaistnieć jedynie jako nowa forma rzeczywistości, a więc nie jest jego martwą fotograficzną kopią. Konkretne zjawisko powidokowe staje się zatem konstrukcją do dalszych poszukiwań w strukturze obrazu, a także dyktuje specyficzne światło i napięcia.

Paulina Żuk – urodzona w Łodzi w 1994 r. Studiowała na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w pracowni malarstwa prof. Jarosława Modzelewskiego i dr hab. Igora Przybylskiego oraz w pracowni rysunku prof. Ryszarda Sekuły i dr hab. Łukasza Rudnickiego. Prace dyplomowe Zjawisko powidoku-odbicie, rzeczywistość czy złudzenie? zrealizowała pod kierunkiem prof. Jarosława Modzelewskiego. Otrzymała wyróżnienie rektorskie oraz nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego za dyplom w ogólnopolskiej wystawie o charakterze konkursowym Najlepsze Dyplomy Akademii Sztuk Pięknych 2019 w Gdańsku. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.

Wystawa czynna będzie do 29 sierpnia 2021 r.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!