GminyKulturaNadchodzące wydarzeniaWażne wiadomościWydarzenia

Wystawa fotograficzna „PGE GiEK– wczoraj i dziś”

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna – wczoraj i dziś” – wystawa fotograficzna po zakończonej ekspozycji w PGE Gigantach Mocy trafiła teraz do szkół ponadpodstawowych powiatu bełchatowskiego. Już teraz można ją podziwiać w głównym holu III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Bełchatowie.

Wystawa składa się z czternastu dokumentalnych i artystycznych zdjęć, prezentujących m.in. początki budowy bełchatowskich Gigantów Mocy w minionym stuleciu, industrialne krajobrazy i przemysłowe urządzenia oddziałów spółki. Siedem z tych zdjęć stanowią fotografie archiwalne.

Do połowy lutego ekspozycję można było oglądać w PGE Giganty Mocy MCK Bełchatów. Teraz organizatorzy wystawy, czyli spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna wraz z Bełchatowskim Towarzystwem Fotograficznym, postanowili pokazać bełchatowskiej młodzieży, jak na przestrzeni lat zmieniały się kopalnie i elektrownie należące do PGE GiEK.

Ekspozycja z fotografiami prezentującymi aktywa spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, jest dostępna szerszej publiczności. Wystawa zagościła teraz w bełchatowskim liceum. Docelowo zaprezentujemy ją uczniom wszystkich szkół ponadpodstawowych w powiecie. Wierzę, że pokazanie historii i teraźniejszości spółki uświadomi młodzieży, jak wielkie znaczenie dla regionów kraju miało powstanie kopalni i elektrowni, które znajdują się na terenie pięciu województw – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

– III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Bełchatowie od wielu lat współpracuje z PGE GiEK. Dzięki wzajemnej otwartości oraz zaangażowaniu spółki zorganizowaliśmy w ubiegłych latach cykl spotkań, warsztatów i projektów edukacyjnych dla uczniów naszej szkoły, przeprowadzonych przez pracowników PGE GiEK. Otrzymaliśmy wsparcie w postaci dofinansowania klasopracowni: chemicznej, artystycznej, ekologicznej oraz polonistycznej. Teraz, w naszej szkole gościmy wystawę fotograficzną, pokazująca historię i teraźniejszość kopalni i elektrowni oraz ich znaczenie dla rozwoju regionu i kraju. Serdecznie dziękujemy kierownictwu PGE GiEK za wsparcie, zaangażowanie, życzliwość oraz owocną współpracę – powiedziała Małgorzata Załęczna, wicedyrektor III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Bełchatowie.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!