GminyRęcznoWażne wiadomościWydarzenia

Wyremontowane skrzydło szkoły w Ręcznie już otwarte – FOTORELACJA

W szkole podstawowej w Ręcznie oficjalnie zakończono remont starego skrzydła placówki. Dwa piętra całkowicie zmieniły swoje oblicze. Klasy, toalety, klatka schodowa i korytarze są odnowione i przestronne. W poniedziałek dokonano oficjalnego otwarcia nowej szkoły.

– Ten remont nie mógłby powstać bez pomocy bardzo wielu osób. Nie mieliśmy żadnych wątpliwości czy rozpoczynać tę inwestycję. Sale są przestronne i nowoczesne. W przedszkolu mamy tak dużo miejsca, że spokojnie możemy przyjąć dodatkowe dzieciaki. Dla porównania mogę powiedzieć, że jeszcze 2 lata temu groziło nam zamknięcie szkoły. Sporo wątpliwości miał wtedy sanepid, dziś nie mamy już takiego problemu. – mówił podczas uroczystości wójt Piotr Łysoń. – Jednak nasza inwestycja nie doszłoby do skutku, gdyby nie ogromna pomoc posła Grzegorza Lorka. Wartość prac to ponad 1,5 mln złotych. Z dotacji rządowej otrzymaliśmy nieco ponad milion złotych, za co bardzo serdecznie panu posłowi dziękuję. – mówił wójt. – Dziękuję także wykonawcy prac, wszystkim odpowiedzialnym służbom, a także pracownikom Urzędu Gminy zaangażowanie przy tym projekcie. Jestem przekonany, że teraz nasze dzieci mają doskonałe warunki do nauki. -zakończył wójt Piotr Łysoń.

Poseł Lorek w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę, że sukces leży przede wszystkim po stronie samorządowców z gminy Ręczno. – Jest mi bardzo miło słyszeć te wszystkie podziękowania, ale myślę, że powinny one trafić także do wójta i samorządu Ręczna. Dlaczego? Bo gdybyście państwo nie zaryzykowali, gdybyście w urzędzie nie podejmowali tych zadań, nie próbowali zrobić czegoś dobrego, to pomimo dotacji, samo by się to nie zrobiło. – mówił w poniedziałek poseł Grzegorz Lorek. – Pieniądze to nie wszystko, trzeba ogłosić przetarg, martwić się by wykonawca nie zszedł z budowy, ponadto są służby które patrzą nam cały czas na ręce, i to wszystko składa się na sukces, pański sukces panie wójcie – zwrócił się do włodarza gminy poseł Grzegorz Lorek.

Pod wrażeniem inwestycji był także Bernard Matyszewski, przewodniczący Rady Powiatu. – Bardzo proszę przyjąć gratulacje od samorządu Powiatu Piotrkowskiego za tą doskonałą inwestycje. Dzięki niej, kolejne pokolenia mieszkańców gminy Ręczno będą mogły uczyć się, a także rozwijać swoje pasje i talenty, w bardzo dobrych warunkach. – powiedział przewodniczący rady powiatu.

Także wójt z zaprzyjaźnionych z Ręcznem Gorzkowic, w pochlebny sposób ocenił inwestycję. – Pragnę bardzo serdecznie podziękować za zaproszenie na to wielkie święto, nie tylko dla szkoły, ale także dla gminy. Jest mi niezmiernie miło, że mogę dzisiaj z państwem być i cieszyć się waszym szczęściem. Drodzy nauczyciele, drodzy uczniowie, macie teraz doskonałe warunki do pracy. – chwalił inwestycję wójt Alojzy Włodarczyk. – Gratuluję bardzo serdecznie wójtowi oraz całemu samorządowi gminy Ręczno, bo wiem jak ciężko dziś jest pozyskać środki zewnętrzne. Wiemy jak ciężko jest prowadzić kolejne inwestycje, dlatego jeszcze raz bardzo serdecznie gratuluję. – mówił. W swoim wystąpieniu wójt Alojzy Włodarczyk zwrócił się także do posła Grzegorza Lorka. – To nie kurtuazja, że wszyscy dziękujemy panu za wsparcie jakiego udziela pan gminom naszego powiatu. Dobrze wiemy, że wiele inwestycji w regionie nie miałoby miejsca, gdyby nie pańskie osobiste zaangażowanie i wsparcie. – zakończył Alojzy Włodarczyk.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: