GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Wyprawki dla Natalii i Jasia

Symboliczny czek na dwa tysiące złotych otrzymał tata Natalii – pierwszej mieszkanki Piotrkowa urodzonej w 2021 roku. Tysiąc złotych i ogromną puchową poduchę otrzyma już niebawem mama Jasia – pierwszego mieszkańca gminy Wolbórz.

Ze względu na obostrzenia sanitarne i zakaz odwiedzin prezydent Krzysztof Chojniak nie odwiedził mamy i jej dziecka, po narodzinach w szpitalu. W ich imieniu gratulacje oraz kwiaty odebrał tata Natalii. Na ręce pana Damiana prezydent złożył list gratulacyjny oraz czek na kwotę 2 tys. zł, który przeznaczony jest na wyprawkę dla dziewczynki.

Dziewczynka przyszła na świat 1 stycznia o godzinie o 6:25, ważyła 2,850 kg i mierzyła 49 cm. Natalia jest drugim dzieckiem państwa Agnieszki i Damiana Sobczyków.

Z kolei Jaś czyli chłopiec z Proszenia w gminie Wolbórz, jest pierwszym narodzonym dzieckiem w powiecie piotrkowskim, a tym samym w Gminie Wolbórz. Waży 3000 gram i mierzy aż 52 centymetry. Szczęśliwą mamą jest pani Barbara Świątek z miejscowości Proszenie w gm. Wolbórz. Mama Janka podczas spotkania z Okazji Gminnego Dnia Matki, na początku marca w WCK, otrzyma od Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa czek na 1000 zł do wykorzystania na bieżące potrzeby malucha.

To już tradycja, że każdego roku Burmistrz Wolborza honoruje w ten sposób mamę i pierwsze narodzone dziecko w gminie. 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!