Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wypadek na lotnisku. Podczas lądowania cesna zderzyła się z samochodem – ZDJĘCIA, FILMY

Podczas lądowania samolotu wiał bardzo silny wiatr, który zniósł statek powietrzny z pasa startowego na trawę, wprost na samochód obsługi lotniska. Ranne zostały 4 osoby. Dwóch pilotów oraz dwóch pracowników lotniska. Na miejsce zadysponowano straż pożarną oraz karetki pogotowia i policję. To na szczęście nie są prawdziwe wydarzenia, lecz scenariusz ćwiczeń, które odbyły się w czwartek na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

– Ćwiczenia przebiegły sprawnie, wszystkie służby były doskonale przygotowane, każdy wiedział co ma robić. Niewątpliwie pomaga nam w tym Instrukcja Operacyjna Lotniska oraz Plan Działania w Sytuacji Zagrożenia. Oba te dokumenty, zgodnie z przepisami dla lotniska publicznego, są w posiadaniu służb ratunkowych, więc służby te doskonale znają topografię lotniska i nasze lotniskowe procedury.  Serdecznie dziękuje wszystkim służbom za udział w ćwiczeniach. – podsumował Marcin Pampuch, z-ca dyrektora Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

Zgodnie z zapisami w Ustawie Prawo Lotnicze zarzadzający lotniskiem musi przeprowadzić raz na 2 lata całościowe praktyczne ćwiczenia w sytuacji zagrożenia z udziałem Policji, Straży Pożarnej i Pogotowia. Lotnisko w Piotrkowie jest jednym z większych ośrodków szkolenia lotniczego w Polsce, działają tu m.in. LOT Flight Academy, ośrodek szkolenia śmigłowcowego Boreas Aviation oraz Sky Force Polskie Centrum Spadochronowe.

3 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!