GrabicaWydarzenia

Wyeliminują „kopciuchy” z gminy Grabica?

Wychodząc naprzeciw dużemu zainteresowaniu pozyskaniem wsparcia na wymianę urządzeń grzewczych, Wójt Gminy Grabica zaprosił mieszkańców na spotkanie informacyjne, które odbyło się w sali OSP w Grabicy. Obecni na zebraniu byli przedstawiciele firmy świadczącej usługi doradcze w zakresie pozyskania funduszy na realizację tego projektu. Przedstawili oni główne założenia dotyczące przedsięwzięcia określając m. in. zasady związane z pozyskaniem dofinansowania na wymianę pieców. W związku z tym, władze gminy prowadzą konsultacje społeczne i w zależności od ich wyników, tj. liczby mieszkańców zainteresowanych udziałem w projekcie, rozważą jego realizację.

Urzędnicy zachęcają do składania deklaracji uczestnictwa w projekcie do dnia 30.08.2019r. (Deklarację-Ankietę można otrzymać w Urzędzie Gminy lub pobrać ze strony www.gminagrabica.pl). Złożenie deklaracji nie oznacza przyznania dofinansowania, dopiero pozytywne rozpatrzenie wniosku przez Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przyniesie możliwość realizacji projektu.

Zainteresowanych mieszkańców, którzy mają pytania dotyczące dofinansowania, zapraszamy do kontaktu z pracownikami Urzędu Gminy w Grabicy, którzy dokładnie wyjaśnią wszelkie wątpliwe kwestie – pod nr tel. 44 616 11 25 wew.38 lub osobiście w pokoju nr 16.

Warto nadmienić, że dzięki temu projektowi mieszkańcy będą mieli możliwość uzyskania dofinansowania do wymiany swoich starych, nieefektywnych ekologicznie pieców na nowe, ekologiczne i jednocześnie zmniejszające koszty ogrzewania budynku.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x