Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Wybudują dodatkowe boiska na Concordii?

Miasto planuje, by na terenie stadionu miejskiego „Concordia” powstał nowy kompleks boisk wielofunkcyjnych. Zakłada się, że jego najważniejszym elementem będzie boisko do piłki nożnej ze sztuczną murawą. Czy to kolejna przedwyborcza obietnica urzędującego prezydenta?

Według planów, kompleks składać się ma z dwóch boisk: piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią o wymiarach 92 x 60 metrów, w pełni oświetlonego, oraz wielofunkcyjnego o poliuretanowej nawierzchni do gry m.in. w siatkówkę, koszykówkę oraz tenisa ziemnego. Inwestycja ma być gotowa jeszcze w tym roku, a miasto dopiero będzie się starać o dofinansowanie budowy.

– Koszt prac szacujemy na około 2 milionów złotych. Wystąpiliśmy do Ministerstwa Sportu z wnioskiem o dofinansowanie, które może sięgnąć połowy kosztów – informuje Leszek Heinzel, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji i zaznacza, że kompleks będzie bardzo przydatny zarówno dla grup młodzieżowych, drużyn seniorskich występujących w rozgrywkach prowadzonych przez PZPN oraz piotrkowskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej.

Prezydent Krzysztof Chojniak, który spotkał się z przedstawicielami klubów piłkarskich działających na terenie miasta, przyznał, że jeśli nie uda się pozyskać pieniędzy zewnętrznych, inwestycja będzie znacznie okrojona. – Nawet jeśli nie uda się pozyskać pieniędzy z zewnątrz, to na pewno zrealizujemy budowę samego boiska piłkarskiego, gdyż jest ono bardzo potrzebne – powiedział prezydent i dodał, że to nie jedyna inwestycja, jaką samorząd chce poczynić w obiekty na „Concordii”. – Chcemy podłączyć budynki do miejskiej sieci ciepłowniczej, a po wybudowaniu ciepłociągu przeprowadzić remont szatni przy boiskach treningowych.

Jak podsumował dyrektor Heinzel, z boiska ze sztuczną murawą będzie można korzystać przez cały rok.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!