RozprzaWydarzenia

Wybuch butli z gazem we wsi Bazar. Ranne 4 osoby – AKTUALIZACJA

Do wybuchu butli z gazem LPG doszło we wtorek wieczorem we wsi Bazar w gminie Rozprza. Do eksplozji oparów gazu doszło w garażu domu jednorodzinnego, podczas amatorskiej próby naprawy instalacji gazowej.

Z naszych informacji wynika, że trzech mężczyzn próbowało naprawiać instalację LPG. W pewnym momencie pojawiła się nieszczelność w układzie gazowym i doszło do zapłonu. Z pomocą przybył czwarty mężczyzna by wspólnie próbować gasić płonący pojazd.

Najciężej ranną osobę do szpitala przetransportowano śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego. – Mężczyzna na poparzenia II i III stopnia. Ma rany rąk i głowy – informuje mł. bryg. Wojciech Pawlikowski z JRG PSP w Piotrkowie Trybunalskim. – W sumie rannych zostało 4 mężczyzn, jednak jeden z nich odmówił hospitalizacji – dodał Wojciech Pawlikowski.

Siła wybuchu była na tyle duża, że w garażu wyleciały szyby. Poszkodowani mężczyźni w wieku 30-40 lat sami opuścili palący się garaż. Na miejsce zadysponowano także trzy karetki pogotowia. W akcji ratunkowej uczestniczyli druhowie z OSP Rozprza, OSP Stara Wieś oraz strażacy z Piotrkowa.

Zdjęcie z miejsca zdarzenia otrzymaliśmy od naszego czytelnika.
0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x