Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wybory 2023: Ostatni dzwonek by złożyć wniosek

W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do parlamentu a także referendum ogólnokrajowe. Jednak tylko do dziś (12.10) osoby które chcą zagłosować w innym lokalu wyborczym, niż to w swoim miejscu pobytu lub zameldowania, mogą złożyć stosowny wniosek.  

Najprościej będzie wypełnić formularz internetowy na stronie rządowej: KLIKNIJ TUTAJ.

W specjalnym formularzu dostępnym po zalogowaniu (poprzez profil zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną a także aplikację mObywatel) wybieramy miasto i komisję oraz  jej adres, w której chcemy oddać głos. Wniosek automatycznie trafi do właściwego urzędu miasta/gminy. Dokument można złożyć także osobiście w urzędzie miasta/gminy na terenie którego będziemy przebywać w dniu wyborów.

Tylko do dziś można także pobrać zaświadczenie upoważniające do głosowania w każdej komisji wyborczej w kraju i poza granicami. Termin takiego wniosku także upływa dziś. Takie zaświadczenie wyborca otrzyma od ręki, a formalności załatwimy w kilka minut. Należy tylko pamiętać, że jeśli zgubimy taki wniosek, nie będziemy mogli wziąć udziału w wyborach, nawet w „swojej” komisji wyborczej. Wnioski o wydanie zaświadczenia o prawie do głosowania, można złożyć w urzędzie osobiście lub przez upoważnioną osobę. Ważne, że potrzebne będzie pisemne upoważnienie do złożenia i odbioru dokumentów.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!