GminyPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wspólny przetarg na dostawę prądu. Będzie taniej?

Piotrkowskie starostwo ogłosiło przetarg na dostawę energii elektrycznej dla powiatu piotrkowskiego, miasta Piotrkowa Trybunalskiego, a także 11 gmin powiatu, czyli: Aleksandrów, Czarnocin, Gorzkowice, Grabica, Łęki Szlacheckie, Moszczenica, Ręczno, Rozprza, Sulejów, Wola Krzysztoporska, Wolbórz oraz wszystkich jednostek organizacyjnych wchodzących w skład tych gmin.

Nowy dostawca zasili w energię elektryczną urzędy, szkoły, przedszkola, a także latarnie uliczne. Umowa obowiązywać będzie od 1 stycznia przyszłego roku. – To jest już trzeci taki przetarg, w którym po raz drugi liderem jest powiat piotrkowski, poprzednio miasto Piotrków – powiedziała Aneta Stępień asystent prasowy Starosty. – Dzięki wspólnemu dużemu przetargowi udaje się uzyskać optymalną dla wszystkich partnerów cenę za zużycie energii elektrycznej, która w obowiązującym przetargu wynosi 199,60 za 1 MWh. Termin na składanie ofert firmy mają do 24 sierpnia, umowa będzie podpisana od 1 stycznia 2019 roku na 2 lata – dodała Aneta Stępień ze Starostwa Powiatowego.

Każdy partner i każda jego jednostka będzie podpisywać umowy indywidualnie (chodzi o dostarczenie faktury), ale przy osiągniętej w przetargu stawce. – Taka współpraca niesie za sobą duże oszczędności, zarówno dla miasta, jak i powiatu. Dwa poprzednie przetargi pokazały, że wspólne postępowanie niesie za sobą bardzo korzystną cenę za zużycie energii elektrycznej. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie – dodał Krzysztof Rudzki z biura prasowego piotrkowskiego magistratu.

Warto dodać, że jest to przetarg na zużycie energii, a nie na przesył. W tym przypadku samorządu indywidualnie zawierają umowy.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!