Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wspólnota parafii Najświętszego Serca Jezusowego i redemptoryści wyruszyli we wspólną drogę

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Piotrkowie Trybunalskim to nowe miejsce pracy duszpasterskiej i misyjnej redemptorystów z Prowincji Warszawskiej. W niedzielę, 27 sierpnia 2023 r. uroczyście zainaugurowano ich posługę w czasie Mszy św. pod przewodnictwem ks. bpa Marka Marczaka, biskupa pomocniczego archidiecezji łódzkiej. Odbyło się także wprowadzenie w urząd nowego proboszcza i jednocześnie przełożonego wspólnoty zakonnej, o. Wojciecha Zagrodzkiego CSsR. Jest to druga parafia w archidecezji łódzkiej, gdzie pracują redemptoryści, po parafii św. Marka w Łodzi, gdzie przybyli w 2018 r.

Przed rozpoczęciem mszy św. odbyło się odczytanie odpowiednich dekretów nominacyjnych przez ks. bpa Marka Marczaka i przełożonego Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, o. Dariusza Paszyńskiego CSsR i powitanie wspólnoty redemptorystów w piotrkowskiej parafii, również chlebem i solą przez przedstawicieli wspólnoty parafialnej. Przywołane przez nich słowa św. Jana Pawła II o wspólnej drodze, potężnej miłości, pokornej modlitwie i wytrwałej nadziei, przewijały się potem przez całą uroczystość.

Ks. biskup, przywołując charyzmat redemptorystów – głoszenie Ewangelii ubogim i opuszczonym oraz wychodzenie naprzeciw potrzebom Kościoła – oraz postać i dzieło św. Alfonsa Liguori, gorąco powitał w imieniu kardynała Grzegorza Rysia i całej archidiecezji duchowych synów św. Alfonsa, życząc ewangelicznego zapału i gorliwości w pracy duszpasterskiej w parafii oraz na niwie misji parafialnych i rekolekcji.

W swojej homilii o. Wojciech Zagrodzki CSsR – nowy proboszcz i przełożony –  zwrócił uwagę na konieczność rozpoznawania oblicza Syna Bożego w Jezusie Chrystusie jako warunku powodzenia wszelkich ludzkich planów i zamiarów, także duszpastetskich i ewangelizacyjnych. Następnie złożył publiczne wyznanie wiary i podpisał stosowne dokumenty.

Ojciec prowincjał na zakończenie nabożeństwa również podziękował ks. arcybiskupowi, jego współpracownikom oraz archidiecezji za kolejne zaproszenie i zaufanie, a także imiennie wszystkim poprzednikom w pracy duszpasterskiej w parafii Najświętszego Serca Jezusowego, wiernym parafii za serdeczne przyjęcie i poprosił o modlitwę za redemptorystów.

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Armii Krajowej należy do dekanatu piotrkowskiego, którego dziekan, ks. prał. Grzegorz Gogol, również wziął udział w uroczystości. Wspólnota parafialna liczy ok. 14 tys. wiernych.

Wspólnotę zakonną redemptorystów w Piotrkowie Trybunalskim tworzą: o. Wojciech Zagrodzki CSsR – przełożony i proboszcz, o. Józef Gęza CSsR, o. Patryk Reczek CSsR, o. Dominik Król CSsR – duszpasterze oraz o. Wojciech Bieszke CSsR – misjonarz i rekolekcjonista. Obecnie polscy redemptoryści pełnią swoją misję w 26 wspólnotach w Polsce i w 35 miejscach w 13 innych krajach świata.

o. Mariusz Mazurkiewicz CSsR;

1.8 5 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miro
Miro
30 sierpnia, 2023 02:25

A lata mi to koło d…,kto będzie te bajeczki opowiadał

Bert
Bert
4 września, 2023 17:03

W Diecezji brak księży . Kościół sam sobie strzelał w kolano przez ostatnie dekady . Dziwne ze u Redemptorystów nie brakuje obsady i przejęli . Mam pytanie .Czy Redemptoryści zapłacili za obiekt jak i grunty Kurii ? Brak informacji jaka była zasada przejęcia .

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!