GorzkowiceWydarzenia

Wsparcie dla strażaków z OSP

W Domu Kultury w Gorzkowicach podpisano umowy pomiędzy Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a beneficjentami Programu pn. „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych”.

Celem programu, w ramach którego podpisywane były umowy jest wsparcie finansowe – dotacyjne w zakupie specjalistycznego sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratowniczych oraz podczas usuwania skutków zagrożeń, w tym m.in. samochodów ratowniczo-gaśniczych.

Łącznie podczas spotkania w Gorzkowicach podpisano 13 umów o dofinansowanie jednostek OSP, w tym dla zespołu Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i Stowarzyszenia Przyjaciół Pływania.

Ochotnicy z Gorzkowic otrzymali dofinansowanie na zakup średniego samochodu gaśniczego. Z racji przynależności OSP Gorzkowice do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego należy ona do wiodących jednostek na terenie gminy Gorzkowice. Atutem straży OSP Gorzkowice jest długoletnie doświadczenie oraz fachowa wiedza, pozwalające na organizowanie i prowadzenie działań ratowniczo-gaśniczych.

W uroczystym podpisaniu umów uczestniczyli: Wójt Gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk, Prezes WFOŚiGW w Łodzi, Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau oraz parlamentarzyści okręgu 10 i samorządowcy.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x