KulturaNadchodzące wydarzeniaPiotrków TrybunalskiWydarzenia

Wróg u bram

W dniach 20 i 21 marca (wtorek, środa) w auli piotrkowskiej Filii UJK (budynek A, ul. Słowackiego 114/118) odbędzie się spotkanie z prof. zw. dr hab. Bogusławem Packiem, autorem książki Wojna Hybrydowa na Ukrainie.

Publikacja jest pokłosiem badań i konferencji dotyczącej tego samego problemu, która odbyła się na Wydziale Nauk Społecznych w Piotrkowie Trybunalskim, w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego (listopad 2016 r.), a także pierwszą polską pozycją poświęcona wojnie na Krymie i w Donbasie.

Jak przekonują organizatorzy spotkania autorskiego, pozycja podejmuje szerokie ujęcie nowej problematyki wojskowej na przykładzie wojny hybrydowej. W dobie istotnego pytania o dalsze losy państwa ukraińskiego, ze względu na współczesne zagrożenia wojenne, nowoczesne, nieznane metody prowadzenia działań agresywnych i bezpieczeństwo Rzeczypospolitej, tematyka spotkania jest ze wszech miar ciekawa i aktualna. Zarówno dla fachowców jak i „obywatela zatroskanego o geopolityczny ład współczesnej Europy”.

Pierwszy, wtorkowy termin (od godz. 12.30), zarezerwowany jest wyłącznie dla studentów Filii UJK, natomiast w środę od godz. 16.30 zaplanowano spotkanie otwarte (wstęp wolny).

Prof. zw. dr hab. Bogusław Pacek, nauczyciel akademicki w Katedrze Bezpieczeństwa Narodowego Wydziału Nauk Społecznych Filii w Piotrkowie Trybunalskim Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, generał dywizji w stanie spoczynku, doradca NATO ds. Ukrainy.

Zwiastun wydarzenia.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!