reklama
GminyGorzkowiceŁęki SzlacheckieRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

WOPR rozpoczyna służbę na Zalewie Cieszanowickim

Porozumienie o współpracy trzech samorządów i WOPR w nadchodzącym sezonie letnim podpisano w Urzędzie Gminy w Rozprzy. Parafowali je: wójt gminy Rozprza Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Gorzkowice Alojzy Włodarczyk, wójt gminy Łęki Szlacheckie Piotr Łączny. Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe reprezentowali: Prezes Rejonowy Leszek Ciechanowski oraz Wiceprezesem do spraw szkolenia Rejonowego WOPR Janusz Ciechanowski.

Porozumienie to ma na celu zapewnienie oraz poprawę bezpieczeństwa osób przebywających na obszarze Zalewu Cieszanowickiego. W ramach podpisanego dokumentu, WOPR realizować będzie działania związane z organizowaniem pomocy oraz ratowaniem osób które uległy wypadkowi, lub będą narażone na utratę życia lub zdrowia. Porozumienie obowiązuje od 22 czerwca 2020 r. do 30 września 2020 r.

– Bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest sprawą priorytetową, a dzięki pomocy WOPR będziemy mogli czuć się dużo bezpieczniej nad wodą przy zbiorniku Cieszanowice. Należy jednak pamiętać o zdrowym rozsądku i o niebezpieczeństwach jakie mogą nas spotkać podczas kąpieli – powiedział wójt gminy Rozprza – Janusz Jędrzejczyk.

– To już kolejny rok w którym podpisujemy porozumienie z WOPR oraz gminami ościennymi. Widzimy, że ma to sens. Niejednokrotnie docierają do nas sygnały mieszkańców gminy Gorzkowice, że znacznie wyższe jest ich poczucie bezpieczeństwa kiedy ratownik WOPR jest na miejscu i patroluje akwen. Ponadto wiemy, że czas reakcji ratowników podczas ewentualnej akcji ratunkowej będzie mniejszy – powiedział Alojzy Włodarczyk, wójt Gorzkowic.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!