GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Wolborzanie u Pierwszej Damy

Pierwsza Dama spotkała się z członkami Klubu Inteligencji Katolickiej im. św. Jana Pawła II, który działa przy kolegiacie św. Mikołaja Biskupa w Wolborzu.

Spotkanie było okazją do rozmowy na temat działalności Klubu, która ukierunkowana jest na szerzenie nauki wiary katolickiej.

Członkowie Klubu podkreślili, że nadrzędnym celem ich działalności jest propagowanie i promowanie nauczania św. Jana Pawła II oraz jego nauki, szczególnie wśród młodszego pokolenia, zwracając szczególną uwagę na kształtowanie ducha patriotyzmu i rozbudzanie miłości do ojczyzny.

Nauka młodszych pokoleń, jest niezwykle ważna, szczególnie w czasach, gdy mamy do czynienia z tak szybko postępującym rozwojem technologii – zaznaczyła Pierwsza Dama.

W ramach działań Klubu jego członkowie organizują koncerty, wystawy, konkursy dla dzieci i młodzieży, pielgrzymki oraz pomoc charytatywną. Ponadto są inicjatorami corocznego nabożeństwa Drogi Krzyżowej ulicami Wolborza.

Bardzo się cieszę, że mogłem spotkać się z Pierwszą Damą i opowiedzieć jej o historii Wolborza, o wolborskim zamku. Wręczyłem pani prezydentowej makietę Małego Wawelu, naszego zamku tak nazywanego przez archeologów. Pani prezydentowa poświeciła nam mnóstwo swojego cennego czasu, to było bardzo miłe i ciekawe spotkanie. – powiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

Przedstawiciele Klubu opowiedzieli także o doświadczeniach związanych z pomocą uchodźcom z Ukrainy, aktywizacją lokalnej społeczności oraz o planach na najbliższą przyszłość, które ukierunkowane będą na większy rozwój sfery edukacyjnej Klubu.

Przybliżając świadectwo św. Jana Pawła II, chcemy uczyć młode pokolenia, czym są tradycyjne wartości, tak ważne w życiu każdego z nas. Świadectwo Ojca Świętego stanowi także drogowskaz, który młodym ludziom jest niezwykle potrzebny w tych czasach – podkreśliła przedstawicielka Klubu Inteligencji Katolickiej.

Na zakończenie wizyty delegacja z Wolborza, na pamiątkę tego spotkania, otrzymała upominki od Pierwszej Damy. 

3.7 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!