GminyGorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

Wójt Gorzkowic Alojzy Włodarczyk interweniuje w sprawie bezpieczeństwa w gminie

Bezpieczeństwo – to jeden z priorytetów władz gminy Gorzkowice. Wójt Alojzy Włodarczyk wraz z całym samorządem wielokrotnie wspierali służby mundurowe. Teraz zwraca się z prośbą do policji by ta, przyjrzała się aktom wandalizmu w okolicach gorzkowickiego Rynku i Kopca.

W ostatnim czasie z niepokojem obserwujemy zjawisko notorycznego zaśmiecania, kradzieży i wandalizmu na terenie naszej gminy. Najbardziej widoczne jest to w miejscach użyteczności publicznej, w szczególności na gorzkowickim Rynku, Kopcu, chodnikach, przydrożnych rowach, lasach oraz innych uczęszczanych miejscach, gdzie można znaleźć rozrzucone puszki, szkło, opakowania foliowe itp. Ogromnie niepokojące jest niszczenie mienia gminnego, w szczególności uszkodzone czy zamalowane znaki drogowe, zniszczone przystanki, połamane ławki – czytamy w piśmie wójta Alojzego Włodarczyka, do komendanta komisariatu policji w Gorzkowicach aspiranta sztabowego Stanisława Kiełbika.

Wójt w swoim piśmie zwraca uwagę, że miejsca już posprzątane wymagają ponownego porządkowania, bo zaśmiecane są przez wandali. – Mając na względzie estetyczny wygląd otoczenia, czyste środowisko, jak również zdrowie i bezpieczeństwo nas samych, zwracamy się z prośbą o nie wyrzucanie odpadów w miejsca, które nie są do tego przeznaczone – pisze wójt.

Prosimy by zwracali Państwo uwagę na wyrzucane z okien przejeżdżających samochodów śmieci, czy tworzenie się dzikich wysypisk. Zaśmiecanie i akty wandalizmu jest karane wysokim mandatem lub skierowaniem wniosku do sądu o ukaranie! Tego typu akty zaśmiecania lub wandalizmu należy niezwłocznie zgłaszać do Urzędu Gminy lub bezpośrednio na policję – zwrócił się tym razem do mieszkańców gminy, wójt Włodarczyk. – Zachęcamy także do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na której mogą Państwo zaznaczyć zaobserwowane, niepokojące zjawiska.
Wszystkim natomiast, którzy dbają o porządek wokół swoich posesji oraz pielęgnującym swoje najbliższe otoczenie bardzo dziękujemy. Cieszymy się, że są w naszej gminie ludzie, którzy dbają i cenią naszą małą ojczyznę oraz chcą aby z każdym dniem była ona coraz piękniejsza –
dodał wójt.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!