RęcznoWażne wiadomościWydarzenia

Wojewódzkie Igrzyska LZS i Rodzinny Piknik Gminy Ręczno za nami!

Wojewódzkie Igrzyska LZS „Aktywna Wieś” oraz gminny piknik rodzinny odbył się w Ręcznie.

Reprezentacje gmin i powiatów stanęły w szranki o tytuł mistrza województwa. – „Aktywna Wieś” to jednak nie tylko sport ale i rozrywka łącząca pokolenia, tuż obok miejsca gdzie rozgrywały się igrzyska, symultanicznie trwał Rodzinny Piknik Gminy Ręczno, dzięki któremu Ręczno tego dnia było nie tylko stolicą sportu ale i rozrywki. Pogoda dopisywała, humory też i nic nie stało na przeszkodzie ponad 500 uczestnikom i uczestniczkom naszych zmagań by walczyć o honor i tytuły – mówi wójt gminy Ręczno Piotr Łysoń.

Po uroczystym otwarciu Igrzysk i tradycyjnym przemarszu wszystkich reprezentacji w akompaniamencie marszu Radeckiego, na dobre rozpoczęły się zmagania sportowe.

– W tym roku oprócz tradycyjnych dyscyplin rozgrywanych rokrocznie takich jak koszykówka, piłka nożna, siatkówka, przeciąganie liny czy biegi przełajowe, zaprezentowaliśmy nową dyscyplinę: sztafetowy bieg pokoleń czyli bieg który tak jak wybrzmiewa jego nazwa ma łączyć pokolenia. – mówi Marek Mazur, szef łódzkiego zrzeszenia LZS. – Jak co roku odbył się też blok integracyjny w którym wspaniali sportowcy o specjalnych potrzebach zmagali się w wielu bardzo ciekawych dyscyplinach jak pchnięcie kulą, skok w dal, bieg terenowy na 60m, czy rzut lotką. Widząc ich zaangażowanie i radość, każdy kto kiedykolwiek wątpił w ideę igrzysk musiał uznać, że się mylił. Wszystkie dyscypliny przyciągnęły mnóstwo uczestników, poziom był wysoki i zdecydowanie nikt się nie nudził. – dodał Marek Mazur.

W tym roku wprowadzony został także blok imprez niepunktowanych w których udział mógł wziąć każdy, bez uprzedniego zgłaszania, był strzał z łuku do tarczy, rzut ringo, badminton itp. Dzięki temu, że oprócz igrzysk trwał też rodzinny piknik, zawodnicy którzy skończyli swoje zmagania mogli cieszyć się występami zespołów ludowych, poczęstunkami kół gospodyń wiejskich, darmowymi dmuchańcami.

Po wielu godzinach zmagań czas był wyłonić zwycięzców w punktacji generalnej najlepsza okazała się reprezentacja gminy Zelów, na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja powiatu łowickiego, trzecie miejsce zdobyła gmina Opoczno. W bloku integracyjnym zwyciężył powiat łowicki, druga była gmina Zelów, a z pucharem za trzecie miejsce wyjechała z Ręczna reprezentacja gminy Wola Krzysztoporska.

– To były naprawdę wspaniałe igrzyska. Cieszymy się, że przyciągnęły tak wielu uczestników, jesteśmy dumni z każdego kto wziął udział w naszych zawodach i mamy nadzieję, że w przyszłym roku wszyscy ponownie się zobaczymy. – mówi Marek Mazur.

Mat.: LZS

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: