GminyRęcznoWażne wiadomościWydarzenia

Wodociąg w gminie Ręczno

Zakończyły się prace związane z budową wodociągu w gminie Ręczno. Pod koniec grudnia zeszłego roku, dokonano odbioru nowo wybudowanego wodociągu w ramach inwestycji „Budowa wodociągu – centralizacja stacji uzdatniania wody Paskrzyn-Ręczno”.

Gmina Ręczno na to zadanie otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, a całkowity koszt inwestycji: 348 tysięcy złotych. – Bardzo się cieszymy że udało się zrealizować to zadanie. To jedna z tych inwestycji której na pierwszy rzut oka nie widać, ale jest ona niezwykle potrzebna i przede wszystkim poprawia komfort życia mieszkańców, bowiem dzięki zrealizowaniu tej inwestycji u części mieszkańców gminy będzie mogła płynąć woda pod odpowiednio wysokim ciśnieniem, które spadało w czasie zwiększonego zapotrzebowania na wodę, czyli zwłaszcza latem. – powiedział wójt Piotr Łysoń.

W tym roku największą gminną inwestycją związaną z kanalizacją, będzie modernizacja oczyszczalni ścieków Ręczno – Nowinki, na którą wójt planuje przeznaczyć ponad 4 miliony złotych.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!