GminyRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Władze Rozprzy apelują: Zachowaj czystość nad Zalewem Cieszanowickim!

Wakacje, to czas kiedy więcej osób aktywnie wypoczywa przy zbiorniku wodnym w Cieszanowicach. Jak co roku, urzędnicy gminni apelują do mieszkańców oraz osób przyjezdnych, by po swoim pobycie zachowały porządek oraz nie wyrzucały odpadów w miejscach do tego nie przeznaczonych.

– Każdy, kto jest świadkiem podrzucania śmieci, proszony jest o natychmiastowy kontakt z Urzędem Gminy w Rozprzy lub policją. Pozostawienie odpadów w niedozwolonych miejscach jest ścigane, i podlega karze do 5 000 zł. – przestrzegają pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej. – Informujemy ponadto, że w celu monitorowania porządku i czystości zainstalowane zostały ponownie kamery monitorujące, a wszelkie akty zaśmiecania będą kierowane bezpośrednio na policję. – przestrzegają.

Ponadto urzędnicy przypominają, że działkowicze znad zalewu, powinni podpisać umowę na odbiór odpadów komunalnych z ZGKG. Szczegółowe informacje pod nr tel.: 44 615-80-93

– W obecnym systemie gospodarki odpadami na terenie naszej gminy każdy jest zobowiązany do posiadania pojemników na odpady komunalne. Ponadto mieszkańcy w każdy poniedziałek od godziny 730 do godziny 1900 mogą oddać nieodpłatnie do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rozprzy na ulicy Sportowej 7 zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, odpady budowlane i rozbiórkowe oraz zużyte opony. – dodają pracownicy referatu.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: