GminyGorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

Wiosenne porządki w sołectwie Bujniczki

Z inicjatywy OSP Bujniczki, sołtysa i  przy wsparciu chętnych mieszkańców sołectwa zorganizowano akcję sprzątania swojej miejscowości. Zarówno dorośli, jak i dzieci wyposażeni w ochronne rękawice i worki zabrali się do pracy. Mimo ogromu pracy uśmiech z twarzy sprzątających nie znikał nawet na chwilę. Śmieci zbierane były wzdłuż drogi: z poboczy, rowów i lasu. 

– W czasie sprzątania zauważyliśmy,  jak wielka jest potrzeba organizacji takich akcji.  Dzięki takim przedsięwzięciom uczymy najmłodsze pokolenia, jakie negatywne skutki przynosi wyrzucanie śmieci w miejscach niedozwolonych, ale i również jaka siła drzemie we wspólnej organizacji i chęci zrobienia czegoś pożytecznego. Postawa mieszkańców sołectwa jest doskonałym przykładem tego jak poprzez wspólną pracę można się integrować jednocześnie poprawiając estetykę otoczenia. Akcja zakończona została powodzeniem i  wspólnym grilowaniem – relacjonują organizatorzy akcji sprzątania. 

Dziękujemy wszystkim tym, którzy włączyli się do akcji i brali czynny udział. Pamiętajmy – wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za wygląd i wizerunek naszych miejscowości – dodają druhowie z OSP Bujniczki.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!