Piotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzeniaZapasy

Wiktoria Jaroniek z AKS Piotrków, trenowała z reprezentacją kadetek

Wiktoria Jaroniek, zawodniczka Atletycznego Klubu Sportowego, brała udział w obozie treningowym reprezentacji Polski kadetek, który w dniach 12 – 24 czerwca odbył się w Poznaniu. To kolejne zgrupowanie kadry, w którym uczestniczyła zapaśniczka piotrkowskiego klubu.

Wiktoria Jaroniek regularnie ma okazję trenować w gronie najlepszych zawodniczek w kraju, ponieważ często otrzymuje powołania na zgrupowania kadry. Kolejne zakończyło się w Poznaniu, a następne rozpoczyna się już 1 lipca w Białogardzie. Tam również nie zabraknie kadetki AKS. Jej największe sukcesy przypadły na zeszły rok – 8. miejsce w mistrzostwach Europy U-15 oraz brązowy medal XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii 43 kg. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, zawody krajowe oraz międzynarodowe zostały odwołane lub przesunięte i nie wiadomo do końca, jak będzie wyglądał kalendarz startów na pozostałą część sezonu.

Jesteśmy bardzo dumni z tego, jak rozwija się talent Wiktorii. Jej osiągnięcia to efekt ciężkiej, regularnej pracy i poświęceń podejmowanych każdego dnia. Cieszymy się, że została zauważona przez trenerów kadry i że stała się praktycznie stałą bywalczynią reprezentacji Polski – mówi Marcin Cejnóg, prezes Atletycznego Klubu Sportowego. – To, w jakim miejscu jest teraz Wiktoria, to zasługa jej samej, ale także trenerów, rodziców i koleżanek z maty. Od wszystkich nas otrzymuje codziennie ogromne wsparcie – dodaje prezes Cejnóg.

W kobiecej sekcji Atletycznego Klubu Sportowego obecnie trenuje kilkanaście dziewcząt. Ich największym osiągnięciem był triumf w klasyfikacji drużynowej kadetek podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w 2018 roku. Piotrkowskie zapaśniczki regularnie stają na podium najważniejszych zawodów w kraju.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x