KulturaPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

„Widowisko na 4 lalki i mieszkańców Piotrkowa”

„Widowisko na 4 lalki i mieszkańców Piotrkowa” to spektakl z wykorzystaniem 3-metrowych lalek, który w niedzielę (15.08) w piotrkowskim Rynku wzbudził duże zainteresowanie nie tylko najmłodszych mieszkańców naszego miasta. – informuje piotrkowski magistrat.

Spektakl oparty jest na przekazie, jakoby Królowa Bona sprowadziła do Piotrkowa Trybunalskiego czarownicę, która miała rzucić czar na Barbarę Radziwiłłównę i jej związek z Zygmuntem Augustem. Widowisko przeniosło widzów do XVI wiecznego grodu trybunalskiego. Zgromadzeni w sercu piotrkowskiej Starówki obserwowali wydarzenia z roku 1548, kiedy w Piotrkowie odbywał się Sejm, na którym Zygmunt August domagał się od posłów uznania jego potajemnego ślubu z Barbarą Radziwiłłówną. Treścią opowieści jest odwieczny polski problem – wybór pomiędzy dobrem kraju, zgodą narodową, a własnymi sprawami.

Był to pierwszy z trzech spektakli, które zaprezentuje Miejski Ośrodek Kultury w ramach zadania „Historia kulturą się toczy”, dofinansowanego w wysokości 73 tys. zł. ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury. Kolejne spektakle odbędą się: 20 sierpnia (piątek) o godz. 19.00 w amfiteatrze miejskim i 5 września (niedziela) w sali widowiskowej MOK. 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: