Wydarzenia

Wiatr przewrócił łódkę. Dwoje żeglarzy wpadło do wody

Piotrkowscy policjanci z komisariatu wodnego w Barkowicach pomogli dwóm osobom żeglującym po Zalewie Sulejowskim. Mieszkańcy województwa świętokrzyskiego wpadli do wody, po tym jak ich łódź wywróciła się na silnym wietrze.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 15.30. Funkcjonariusze podczas patrolowania zbiornika wodnego zauważyli na środku tafli przewrócony jacht żaglowy. Okazało się, że z uwagi na silny wiatr łódź przewróciła się, a osoby wpadły do wody. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali. Podjęli na pokład policyjnej łodzi kobietę i mężczyznę. Oboje byli zmarznięci, zdenerwowani i zmęczeni.

Zarówno 57-latka jak i jej mąż nie wymagali hospitalizacji. Na szczęście wszystko zakończyło się dobrze. Policjanci przetransportowali parę na brzeg a ich żaglówkę odholowali. Na tym interwencja policjantów z wodnego komisariatu zakończyła się. Szybkość, determinacja i doświadczenie to z pewnością cechy funkcjonariuszy pełniących służbę na wodzie. Jednak, aby uniknąć podobnych wypadków należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Woda jest żywiołem i nie wolno jej lekceważyć. 

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x