MoszczenicaPiotrków TrybunalskiUncategorizedWydarzenia

Węzeł Piotrków Trybunalski-Zachód – jak będzie wyglądała organizacja ruchu?

Wiemy jak będzie wyglądała organizacja ruchu na węźle Piotrków Trybunalski-Zachód. Obiekt ma być przebudowany podczas budowy autostrady A1. Do piotrkowskiego starostwa wpłynęła właśnie dokumentacja do konsultacji samorządowców.

Aktualnie nie ma możliwości by zjechać z S8 na A1, tak by pojechać w stronę Łodzi i dalej do Gdańska. Podobnie w drugim kierunku. Jadąc od strony Łodzi, nie skręcimy w S8, by podróżować do Warszawy. Oba te manewry trzeba wykonać na oddalonym o kilka kilometrów węźle Piotrków Trybunalski-Południe, czyli tak zwanym „węźle bełchatowskim”.

Prace przy przebudowie DK1, mają na celu dostosowanie istniejącej drogi do standardów autostrady. Roboty być może rozpoczną się jeszcze w tym roku. Przebudowa węzła Piotrków Trybunalski-Zachód niewątpliwie usprawni ruch wokół naszego miasta. Samorządowcy mają nadzieję, że na DK91 pomiędzy Piotrkowem a Srockiem, ruch pojazdów ciężarowych zdecydowanie się zmniejszy. – Od dwóch lat wspólnie z samorządowcami z regionu, przede wszystkim z wójtem Moszczenicy Marcelim Piekarkiem, zabiegamy o podjęcie działań, które ostatecznie pozwoliłyby na ograniczenie ruchu aut ciężarowych na odcinku pomiędzy Piotrkowem a Srockiem. Sytuacja stała się ekstremalnie trudna od momentu, kiedy odcinek DK91, biegnący w gminie Moszczenica, stał się naturalnym skrótem do autostrady A1. Propozycją moją i wójta Moszczenicy, jaką w imieniu mieszkańców przedstawiliśmy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, wobec jak nas poinformowano nierealności wybudowania obwodnicy Srocka, stał się projekt umożliwiający ominięcie tej okolicy poprzez połączenie szlaków S8 i A1, dzięki wybudowaniu węzła na wysokości Bąkowca, którego pierwotnie nie uwzględniano w koncepcji. – informuje Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski. – Na moje biurko trafiły dokumenty, nie tylko potwierdzające plan budowy węzła, ale również zawierające jego szczegółowe rozwiązania. Po raz kolejny przekonałem się, że warto działać z ludźmi i dla ludzi. Dziękuję wszystkim tym, którzy wsparli projekt oraz motywowali nas do działania, począwszy od wspólnego blokowania drogi w Srocku. Wiem, że to rozwiązanie nie jest wystarczającym w kontekście obecnego natężenia ruchu na DK91 między Srockiem a Piotrkowem przez najbliższe 3 lata, kiedy to węzeł zostanie wybudowany, ale daje nadzieję na ograniczenie ruchu ciężarowego w perspektywie tych kilku lat – powiedział starosta Piotr Wojtysiak.

Obraz w większej rozdzielczości dostępnyTUTAJ.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anna
anna
12 lutego, 2019 18:12

Ciekawe czy wybudują ekrany dźwiękoszczelne , bo tu już w tym momencie zwariować idzie od strony Szczekanicy.I prośby nic nie dają.

d
d
Reply to  anna
12 lutego, 2019 21:11

ekrany mogą być dźwiękochłonne lub akustyczne… zatem dźwiękoszczelnych nie wybudują…

Anonimowo
Anonimowo
13 lutego, 2019 07:20

Ale jaja, Osiedle Źródlana na tej mapie jest poza Piotrkowem, a Twardosławice są w Piotrkowie.

Dari
Dari
28 czerwca, 2019 05:10

No i dawno taki węzeł powinien powstać. A co z węzłem w Jeżowie?

Polecamy

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: