Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Weź udział w kweście na ratowanie cmentarzy. TPPT poszukuje wolontariuszy

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego, organizuje jak co roku kwestę przy bramach piotrkowskich cmentarzy, z której uzyskane środki pieniężne przeznaczane będą na remonty i konserwację zabytkowych grobów na Starym Cmentarzu Rzymskokatolickim w naszym mieście. Kwestę zaplanowano w tym roku na 4 dni.

Zbiórka pieniędzy odbywać się będzie w dniach: 29, 30 i 31 października 2021 r. (piątek, sobota i niedziela) w godz. od 9:00 do 16:00 oraz 1 listopada (poniedziałek) w godz. 09:00 do 17:00, przed bramami cmentarzy, dlatego Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego poszukuje osób które zechcą kwestować w tych dniach.

Informacje o zadeklarowaniu udziału w kweście (wraz z podaniem propozycji daty i przedziału czasowego oraz adresem zamieszkania i numerem kontaktowym) organizatorzy proszą przesyłać na adres e-mail Towarzystwa – [email protected], lub telefonicznie pod numerem 601 94 95 97, do dnia 17 października 2021 r.

– Biorąc pod uwagę ilość cennych nagrobków znajdujących się na naszych cmentarzach wymagających konserwacji i remontów, wierzymy w przychylność i wsparcie naszych działań. Od naszej ofiarności i zaangażowania zależy los jednej z najpiękniejszych nekropolii ziemi łódzkiej, będący świadectwem bogatej historii Piotrkowa Trybunalskiego. Wykorzystajmy to w edukacji regionalnej i patriotycznej dzieci i młodzieży, ratując jednocześnie ważną część dziedzictwa narodowego. – zachęca Waldemar Domarańczyk, prezes TPPT.

Ponadto osoby deklarujące wsparcie finansowe dla akcji, Towarzystwo informuje, że datki na ratowanie zabytkowych nagrobków przekazywać można również na konto Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego – konto Bank PKO BP S.A. 07 1020 3916 0000 0602 0100 0371 – z dopiskiem „XXXIV KWESTA – 2021”.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!