Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Ważne zmiany w kursowaniu autobusów MZK. Wraca linia 3, zmienia się trasa 2,5 i 6 – znamy szczegóły

Od 1 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną istotne zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Najważniejszą z nich to uruchomienie nowej linii autobusowej nr 3. Zmienią się też trasy linii: 2, 5 i 6.

W celu realizacji zgłaszanych postulatów mieszkańców oraz dostosowaniu wielkości realizowanych usług do liczby pasażerów (zwłaszcza w dni powszednie w okresie wakacji szkolnych oraz dni weekendowe) ulegną zmianie rozkłady jazdy wszystkich linii autobusowych. Poniżej szczegółowy opis zmian:

Linia 0
W związku z uruchomieniem linii 3, która na znacznym odcinku trasy pokrywać się będzie z trasą linii 0, zmieniona zostanie częstotliwość kursowania linii i wynosić będzie 40 minut. Ponadto wszystkie kursy zostaną skierowane do pętli Michałów – Rodzinna.

Linia 1
Zwiększona zostanie liczba kursów wykonywanych do Morycy oraz przez ul. Twardosławicką w dniu powszednim (kursy takie będą też realizowane w sobotę).

Linia 2
W związku z likwidacją pętli znajdującej się na prywatnym parkingu przy ul. Wolborskiej, autobusy tej linii kursować będą do przystanku Wolborska – Podleśna lub Meszcz. W dniu powszednim w godzinach 7-16 zwiększona zostanie częstotliwość kursowania linii do 20 minut. Kursy do Meszcz (wspólnie z linią 5) w dniu powszednim odbywać się będą w godzinach 6-18 z częstotliwością wynoszącą około 60 minut, natomiast w sobotę zostaną uruchomione do tej pętli 3 pary kursów.

Linia 3
W celu obsługi osiedla 800-lecia (pomiędzy ulicami: Broniewskiego, Nowy Świat i Wierzejską) uruchomiona zostanie linia 3 na trasie: SŁOWACKIEGO OSIEDLE – Słowackiego – al. Armii Krajowej – Wojska Polskiego – Polskiej Organizacji Wojskowej – Słowackiego – pl. Kościuszki – al. Kopernika – Sulejowska – Wyzwolenia – Broniewskiego – Nowy Świat – Wierzejska – Wyzwolenia – Sulejowska – al. Kopernika – pl. Kościuszki – Słowackiego – Polskiej Organizacji Wojskowej – Wojska Polskiego – al. Armii Krajowej – Słowackiego – SŁOWACKIEGO OSIEDLE.

Do obsługi tej linii przygotowaliśmy dodatkowe przystanki. Dwa z nich zostaną zlokalizowane na ul. Broniewskiego (w pobliżu IV Liceum Ogólnokształcącego i bursy szkolnej). Kolejny znajdzie się na ul. Nowy Świat u zbiegu z ul. Wierzejską oraz na ul. Wierzejskiej w pobliżu posesji numer 20.

Linia 3 kursować będzie w dniu powszednim w godzinach 7-17 z częstotliwością 40 minut w dniu powszednim nauki szkolnej oraz 60 minut w dni powszednie wolne od nauki szkolnej. Na wspólnym odcinku trasy, linia 3 wraz z linią 0 zapewni wspólną 20-minutową częstotliwość kursów.

Linia 4
W dniu powszednim zmieniona zostanie częstotliwość kursowania linii do 40 minut w godzinach 5-17 oraz zwiększona zostanie liczba kursów wykonywanych do pętli Rakowiec. Kursy do Rakowca zostaną uruchomione także w soboty i niedziele (wykonywane będą naprzemiennie z linią 5).

Linia 5
W związku z postulatami dotyczącymi objęcia obsługą komunikacją miejską centrum handlowego M-Park, trasa linii 5 ulegnie zmianie na następującą: RAKOWSKA SZPITAL – Rakowska – (…) – Kostromska – al. Sikorskiego – Trasa NS – Dmowskiego – Żelazna – Roosevelta – Wronia – WRONIA ARESZT ŚLEDCZY.
W związku z powyższym ulegnie zmianie kierunek przejazdu autobusów linii 5 przez przystanek Dmowskiego Osiedle – autobusy w kierunku centrum miasta odjeżdżać będą z przeciwnej strony ul. Dmowskiego (przystanku końcowego dla linii: 2, 4, 6 i 9).

W związku ze zwiększeniem częstotliwości kursowania linii 2 oraz w celu skoordynowania odjazdów linii 5 i linii 4 na wspólnie obsługiwanych przystankach, linia 5 przez większą część dnia powszedniego kursować będzie co 40 minut.

Zgodnie z postulatami mieszkańców zwiększona zostanie liczba kursów realizowanych do pętli przy ul. Granicznej (kursy takie będą też realizowane w weekendy). Ponadto na wniosek gminy Wola Krzysztoporska zmniejszona zostanie liczba kursów wykonywanych do Bujen. Co ważne, stanowisko Urzędu Gminy, jest w tej sprawie zupełnie inne.

Linia 6
W związku ze zmianą trasy linii 5, która obejmie obsługą os. Belzacka-Park oraz centrum handlowe M-Park oraz ze znikomym wykorzystaniem odcinka trasy przebiegającego al. Concordii, trasa linii 6 wszystkimi kursami zostanie skrócona do pętli Dmowskiego Osiedle. Częstotliwość kursowania linii zostanie zwiększona do 20 minut w dniu powszednim w godzinach szczytu przewozów, a w weekendy linia 6 wraz z linią 7 wybranymi kursami zostanie wydłużona do pętli Wierzejska.

Linia 7
W związku ze zmianami częstotliwości na innych liniach, w celu koordynacji odjazdów, częstotliwość kursowania linii 7 w dniu powszednim w godzinach 7-16 zostanie zmieniona do 20 minut. Zwiększona zostanie liczba kursów obsługujących pętle Sikorskiego i Wierzejska w dniu powszednim oraz takie kursy zostaną uruchomione także w soboty i niedziele.

Linia 8
Wydłużony zostanie zakres kursowania linii w dniu powszednim i w sobotę oraz uruchomione zostaną dodatkowe kursy w niedzielę. W celu ujednolicenia trasy przejazdu, wszystkie kursy wykonywane będą z zajazdem do zajezdni MZK.

Linia 9
Wydłużony zostanie zakres kursowania linii w dniu powszednim, przy czym po godzinie 17 autobusy kursować będą co ok. 120 minut.

Linia 10
W celu koordynacji odjazdów z innymi liniami, w dniu powszednim zmieniona zostanie częstotliwość kursowania linii do 40 minut.

Prosimy o dokładne zapoznanie się z nowym rozkładem jazdy, który dostępny jest tutaj.

4.4 5 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!