Rozprza

Walne zgromadzenie delegatów Gminnej Spółki Wodnej

19 lutego br. w Urzędzie Gminy w Rozprzy odbyło się walne zgromadzenie delegatów tamtejszej Gminnej Spółki Wodnej. Prócz delegatów GSW, obecni byli również zaproszeni goście: wójt – Janusz Jędrzejczyk, jego zastępca – Artur Cubała, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Tryb. – Krzysztof Krajewski, dyrektor Związku Spółek Wodnych z/s w Gomulinie – Dariusz Pytka.

Działalność Spółki w roku sprawozdawczym 2017 koncentrowała się przede wszystkim na konserwacji rowów oraz usuwaniu awarii na sieci drenarskiej u członków spółki. Zarząd pracował w składzie: przewodniczący – Tomasz Pstrokoń, zastępca – Alfred Leśniewski, członkowie – Zbigniew Jagiełło i Mieczysław Suwart.

W 2017 roku Spółka zrzeszała 1633 członków i działała na obszarze 2375 ha, na którym zajęła się opieką i konserwacją 8,5 km rowów oraz 8 przepustów i mostków.

W czasie spotkania ustalono m.in. wysokość składek z 1 hektara użytków zielonych, gruntów zdrenowanych i odwodnionych rowami na sumę 21 zł. Ponadto zobowiązano Zarząd Gminnej Spółki Wodnej do przekazania zaległości w opłacaniu składek członkowskich na utrzymanie urządzeń melioracji szczegółowej za okres dłuższy niż 2 lata do postępowania windykacyjnego.

Zbieranie składek powierzono sołtysom poszczególnych sołectw. Składki można również wpłacać na rachunek bankowy GSW Rozprza Nr 87 8973 0003 0010 0200 4943 0001 w Banku Spółdzielczym Ziemi Piotrkowskiej w Rozprzy.

W 2017 r. ściągalność składek wynosiła 83,8%, natomiast 45% dochodów Spółki stanowiły otrzymane dotacje z Gminy Rozprza i Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!