Piotrków TrybunalskiWydarzenia

W województwie przybywa obywateli Ukrainy

Niemal 650 tys. cudzoziemców opłaca składki na ubezpieczenia społeczne w Polsce. Zdecydowanie największą grupą ubezpieczonych obcokrajowców w kraju są obywatele Ukrainy. W województwie łódzkim mamy 44 tys. wszystkich obcokrajowców pozostających w ubezpieczeniu i 80 procent z nich to właśnie obywatele Ukrainy.

Najwięcej ubezpieczonych przedstawicieli Ukrainy znajdziemy w województwie mazowieckim, gdzie ubezpieczonych z Ukrainy zarejestrowanych jest ponad 102,5 tys. osób. Kolejna najliczniejsza grupa cudzoziemców w naszym kraju i województwie to przedstawiciele Białorusi. Jest ich jednak znacznie mniej od obywateli Ukrainy. W całym kraju – 42,8 tys., a w naszym województwie – 1,7 tys.

W województwie łódzkim możemy też spotkać przedstawicieli innych nacji, za których odprowadzane są składki na ubezpieczenie emerytalne i rentowe. Mamy osoby z obywatelstwem gruzińskim – 969, czyli jeszcze raz tyle co w ubiegłym roku (485), hinduskim – 591 , rosyjskim – 414, mołdawskim – 309, armeńskim – 280, czy też włoskim – 233, hiszpańskim -106, portugalskim – 54, niemieckim – 90, francuskim – 95 i chińskim – 86. Próżno jednak szukać u nas ubezpieczonych społecznie z Bostwany, Czadu czy Gabonu. W tym roku nie mamy też już przedstawicielu Barbadosu, Dominikany i Jamajki.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!